Liga prvaka / 14. listopada 2022.

LIGA PRVAKA – Nakon poraza, pobjeda mladostaša

Nakon kiše zaista u pravilu dolazi sunce. Mladostaše je u Grčkoj dodatno obasjalo litavsko sunce. Za koje su ipak najzaslužniji sami Žapci. Mladost je naime u petak, u 3. kolu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka, a u drugoj utakmici dana, svladala litavski Žaibas

Bilo je ovog puta malo teže nego prije dva tjedna protiv istog suparnika, u kvalifikacijskom turniru u Herceg Novom kada je Mladost slavila 15:7.

Sada su u jednom trenutku Litavci čak i vodili! Počelo je mirno i u skladu s očekivanjima, s vodstvom Zagrepčana 4:1. No, pobjeda ipak ne pada sama ‘u krilo’, a na to su Žapce podsjetili igrači prvaka Litve koji su do sredine druge četvrtine poravnali (4:4), da bi na ‘veliki odmor’ otišli čak i s prednošću jednog gola (6:5 za Žaibas).

Brzo su to mladostaši vratili u normalu. U samo minutu i pol igre u trećoj četvrtini, Dadvani dvaput i jednom Adeišvili, preokrenuli su rezultat odnosno vratili Mladosti prednost (8:6). Od tog trenutka prednost Žabaca više nije dolazila u pitanje.

U subotu od 19.30 Mladost igra vjerojatno presudnu utakmicu za drugo mjesto na turniru, protiv domaćeg Panioniosa.