Liga prvaka / 10. listopada 2021.

LIGA PRVAKA – Mladost preko Zvezde u 3. krug

Hrvatski prvak je uspio! U odlučujućem, posljednjem susretu zagrebačke skupine kvalifikacija, Mladost je u sjajnoj igri svladala jakog suparnika iz Beograda, momčad Crvene zvezde 9:8, te se plasirala u treći krug nadmetanja. Stvoren je naime krug tri sastav s jednakim brojem bodova, ali Žapci s boljom gol-razlikom u odnosu na Apollon.

Sam susret je bio krajnje neizvjestan, izjednačen što uostalom sugerira i rezultat po četvrtinama – 1:1, 3:3, 3:3, a onda zadnja, tih minimalnih, ali slatkih za Zagrepčane 2:1. odlučujući pogodak vrijedan pobjede i plasmana dalje postignut je u osobito dramatičnim okolnostima. Naime, pri rezultatu 8:8 u zadnjoj minuti i napadu Mladosti, isključen je zvezdaš Milojević. Mladost nije realizirala taj napad, ali isključeni igrač beogradskog sastava izgleda nije bio svjestan da mu je suđena treća osobna, te se priključio napadu svojeg sastava. Jasno, peterac za Mladost kojeg je u gol pretvorio Dario Rakovac – 9:8!. No, nije bilo još gotovo jer se imalo za odigrati punih 29 sekundi.

Zadnji napad u kojem je suparnik imao i igrača više, pa i šut s dva metra u zadnjoj sekundi, ali Žapci imaju Ivana Marcelića na golu. Njegova ukupno 14. obrana, od kojih je bila i jedna obrana peterca, malo manje od šest minuta prije kraja utakmice.

Bila je to utakmica u kojoj je Mladost još jednom, kao i u prethodne dvije, iskazala silnu borbenost, maksimalno zalaganje, koje ih je na koncu nagradilo uspjehom. Rakovac je postigao pobjedonosni pogodak, Marcelić je odlično branio, ali prvi igrač susreta je bez dvojbe Marin Dašić koji je postigao 5 golova. Prvih 5 za Mladost, sve je njegovo djelo.

– Je, danas me je baš išlo. Usudio bi se reći da je ova pobjeda i plasman dalje zaslužen. Sada, tko god da nam dođe, neće se olako predati – veli junak susreta Marin Dašić.

Trener Zoran Bajić će pak dodati.

– Vjerovali smo do kraja, bili smo u velikom hendikepu jer nam je manjkalo u biti igrača u rotaciji. Rakovac je igrao s povišenom temperaturom. No, imali smo veliko zajedništvo, srce i za to smo nagrađeni. Ovo je velik uspjeh za ovaj klub i ovu momčad koja eto, kako se kaže s malo para čini mi se stvara, proizvodi dobru glazbu.

U utakmici koja je prethodila srazu Mladosti s Beograđanima, Apollon je svladao Montpellier 15:14 (D. Živković 2, Ivanković 2 i Delaš 1 za Francuze, a Visković 2 za pobjednika).

Konačan poredak: Crvena zvezda 6, Mladost 6, Apollon 6, Montpellier 0.