Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 9. listopada 2019.

LIGA PRVAKA – Skupina B, 1. kolo

Mladost pala u Budimpešti

OSC – MLADOST 13:10 (4:1, 2:2, 4:5, 3:2)

BUDIMPEŠTA – Plivalište OSC. Gledatelja 300. Suci: Dervieux (Francuska) i Gomez (Španjolska). Opunomoćenik: Stavropoulos (Grčka).

OSC: B. Mitrović (5 obrana), Dr. Brguljan 2, Manhercz (0), Ranđelović 1, Salamon, Prlainović 4 (0), Seman, Kovacs, Erdelyi 2 (1), Ubović 3, Bundschuh, Ukropina 1, Levai. TRENER: Lajos Vad.

MLADOST: Marcelić (11+2 obrane), Radu, Miloš 3, Biljaka, Ćuk 3, L. Bajić, Bukić, Lazić, Bowen 2, Vrlić 1, Kunac, Harkov 1, Jurlina. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: OSC 1-3, Mladost -.

OSOBNE POGREŠKE: OSC 16, Mladost 14. ŽUTI KARTON: trener Vad (10), trener Bajić (17). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kovacs (21), Bundschuh (22), Biljaka (23) Erdelyi (26), Ranđelović (30)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: OSC 5-11 (45%), Mladost 3-16 (19%).

Vrlo loše otvaranje i jednako tako loša, čak i malo više od toga, realizacija igrača više. To su neki od ključnih razloga poraza Žabaca na startu Lige prvaka, B skupine u Budimpešti. Šteta tim veća jer je Mladost u glavnom mađarskom gradu imala sjajno raspoloženog kapetana vratara Marcelića. Čuvar mreže mladostaša ‘skinuo’ je dva peterca (Prlainoviću i Manherczu), zajedno s te dvije obrane ubilježio je čak 13 odličnih intervencija. Nadalje, mladostaši su imali sredinom utakmice pred sobom suparnika koji je imao ozbiljne probleme s brojem igrača u rotaciji. Naime, zbog tri osobne još su prije kraja druge četvrtine iz sastava trenera Lajosa Vada otpali Kovacs i Bundschuh, a početkom treće dionice i treći igrač, Erdelyi. U konačnici, dvije minute prije kraja, makar je tada već sve bilo riješeno, i četvrti igrač, branič Ranđelović.

Ništa od toga međutim Zagrepčani nisu materijalizirali, a primarno zbog loše realizacije igrača više. S omjerom 3-16 tražiti pobjedu je jako, jako teško. Spomenuli smo već pokoju o otvaranju. Boljka Mladosti iz prošle sezone, iz nekih barem utakmica. Susret skoro da nije ni počeo, a OSC je već vodio 4:1. U drugoj četvrtini i 5:2, 6:3. Početi igrati tek sredinom susreta i s hipotekom zaostatka od čak tri gola jasno da nije idealna kombinacija. Unatoč svemu, sredinom treće dionice Mladost vraća potpunu neizvjesnost u utakmicu kada su s dva brza, vezana pogotka iz kontranapada (Harkov i Miloš) smanjili na 7:6. Mađari uzvraćaju istom mjerom, ali ne protuudarima, već s igračem više (Dr. Brguljan i Erdelyi) i opet je tri gola minusa za zagrebačku momčad, odnosno prednost OSC-a 9:6.

Početkom zadnje dionice posljednja prilika. Napad s igračem više pri rezultatu 10:8 završava obranom srpskog vratara između vratnica OSC-a, Branislava Mitrovića (lopta ga je pogodila u glavu), a onda Andrija Prlainović s dva vrlo lijepa pogotka s 5-6 metara podiže razliku na 12:8, pa tri minute prije kraja, šraubom s 2 metra i centar Nemanja Ubović za 13:8… Žapci se vraćaju bez bodova u Zagreb.

Samo Pro Recco slavio od gostiju

Od četiri para prvog kola B skupine, samo je Pro Recco slavio kao gostujući sastav. Momčad iz najveće talijanske luke pobijedila je u najvećoj francuskoj luci. Za Marseille je bez gola ostao naš Ante Vukičević, dok kod Talijana u momčadi nije bilo Marka Bijača, no igrali su Andro Bušlje i Nikša Dobud. Štoviše, Dobud je postigao 3 gola.

Rezultati 1. kola, skupina B: Terrassa – Dinamo Tbilisi 9:5 (1:1, 6:2, 0:1, 2:1), Marseille – Pro Recco 9:13 (1:3, 3:4, 5:5, 0:1; Dobud 3 gola za goste) i Ferencvaros – Waspo 98 Hannover 15:12 (3:3, 6:3, 4:3, 2:3; Ćorušić i Muslim po 1 za Waspo 98 Hannover).

Sljedeće kolo Lige prvaka igra se 18. i 19. listopada. Svi hrvatski klubovi će tada biti domaćini, pa će tako Jadran dočekati Spandau 04, a Jug AO – Barcelonetu 18. listopada, dok će Mladost dan kasnije, 19. listopada ugosti prvaka Gruzije, Dinamo iz Tbilisija.