Liga prvaka / 15. listopada 2022.

LIGA PRVAKA – Mladost izgubila od Panioniosa

U ključnoj utakmici za drugo mjesto u kvalifikacijskog skupini za Ligu prvaka, u Ateni je domaći Panionios pobijedio minimalno momčad Mladosti i time si osigurao nastavak ili treći krug kvalifikacija za Ligu prvaka. Naime, grčka momčad ima kolo prije kraja nedostižnih za Mladost 6 bodova više.

Ovime Mladost međutim ne ispada iz Europe, već će samo nastaviti natjecanje, ali u 2. kvalifikacijskom krugu Eurokupa.

Mladost je bolje krenula, dobila prvu četvrtinu (1:0) i vodila sredinom druge (3:1), ali do poluvremena su Grci poravnali (4:4), a onda početkom treće četvrtine poveli s dva gola razlike (6:4). Tu su prednost održavali do četiri i pol minute prije kraja kada je Dario Rakovac pogodio za izjednačenje (6:6). Točno 1.47 minuta prije kraja, atenska je momčad iskoristila tek treći put svoj 12. napad s igračem više. Koliko god su u tom segmentu igre Grci bili vrlo slabi, taj se pogodak pokazao odlučujućim. Gol za pobjedu Panioniosa 7:6. Mladost je imala još dva napada za izjednačenje, ali Elezov je udarac s vanjske pozicije obranio reprezentativni vratar Limarakis. U zadnjoj minuti su domaći igrači presjekli jedno mladostaško dodavanje na centra, u napadu s igračem više i to je bio trenutak za proslavu pobjede domaćina pred lijepo ispunjenim tribinama.

U drugoj utakmici 4. kola, Brescia je pobijedila Žaibas 25:4.

Poredak: Brescia 9 (3), Panionios 9 (3), Mladost 3 (3), Žaibas 3 (4), Duisburg 0 (3).

Napomena: brojke u zagradama označavaju broj odigranih utakmica momčadi.