Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 21. listopada 2019.

LIGA PRVAKA: Mladost drži ovosezonski rekord Lige prvaka

LIGA PRVAKA – Sažetak 2. kola

Mladost drži ovosezonski rekord Lige prvaka

Ukupno 197 golova u 8 utakmica (96 u A i 101 u B skupini) odnosno 24.6 golova po utakmici. Golovima daleko najbogatija je bila ona u Zagrebu gdje je Mladost svladala gruzijski Dinamo, te gdje se mreža tresla čak 32 puta, baš i koliko se minuta igra (21:11). To je ujedno u dosadašnjem dijelu sezona i najveći broj postignutih pogodaka u jednoj utakmici.

Glede strijelaca, bilo ih je nekoliko iznimno nadahnutih u 2. kolu. Primjerice, po 4 gola su dali – Jelača (Dinamo), De. Varga (Ferencvaros), Subotić (Szolnok), Prlainović (OSC), Granados (Barceloneta), Negrean (Spandau 04). Još malo više, 5 golova dao je Radu (Mladost) i Manhercz (OSC), ali opet nitko kao dvojac Di Fulvio (Pro Recco) i Obradović (Jug AO). Obojica su dali po 6 golova! Iako, ovdje bi morali napraviti razliku i izdvojiti Paula Obradovića.

Ne stoga što je naš, hrvatski vaterpolist već stoga što su njegovi golovi i protiv suparnika kakav je Barceloneta ipak od većeg značenja, imaju veću težinu od rešetanja mreže Marseillea. Bez uvrede Francescu Di Fulviju.

To bi, onako u igri brojki bila kratka retrospektiva kola, ali ni približno i cjelovita. Prvo, u ovom smo kolu vidjeli prvi remi (Jadran Split – Spandau 04 12:12). Drugo, i još je jedno kolo proteklo bez iznenađenja. Pobijedili su lako i u skladu s očekivanjima svi oni koje smo i naviještali za slavljenike na koncu 2. kola. Nije pogrešaka bilo niti u najavama ona dva susreta nešto izjednačenijih suparnika, odnosno momčadi za koje ne možete odmah, kao iz topa reći tko pobjeđuje. Tu mislimo na slavlje Juga AO protiv vrlo, vrlo dobre Barcelonete, ali i na pobjedu Olympiacosa nad Sintezom koji je solidno posložena momčad i koju se nikako ne može i ne smije podcijeniti.

Zanimljivo je i da su neke utakmice praktički odlučene na samom početku. Recimo, vodstvo Mladosti nad Dinamom 8:2 već nakon prve četvrtine ili Ferencvarosa nad Marseillesom 7:2 u poluvremenu ili Pro Recco protiv Terrasse 8:2, također u poluvremenu. Kada smo kod talijanskog prvaka, njihovi su igrači uputili čak 34 udarca na gol (svakih 50-ak sekundi), od toga su 23 išla u okvir gola.

Utakmica s najvećim preokretom je ona u Dubrovniku gdje je Jug AO od 5:8, u ‘ludih’ 6 minuta došao do 11:8 malo prije kraja treće dionice. Najuzbudljivija je pak bila druga utakmica u Hrvatskoj, ona u Splitu gdje je Jadran bio u nezavidnom položaju protiv berlinskog sastava. Cijelu su utakmicu gubili, nerijetko i s 3 gola razlike, da bi pred kraj uspjeli izjednačiti i onda čak imati napad za pobjedu.

Sve u svemu, zanimljivo kolo makar i bez iznenađenja. Sljedeće, krajem mjeseca (29. i 30. listopada) donosi buket uzbuđenja nama u Hrvatskoj. U Zagreb dolazi moćni Pro Recco, Jadran ide na dugačko i skupo putovanje u Tatarstan, u Kazanj dok će jedino jugašima biti puno lakše. U Gruž stiže Spandau 04.

REZULTATI 2. KOLA:

Skupina A

Jug AO – Barceloneta 15:13, Jadran Split – Spandau 04 12:12, Jadran (HN) – Szolnok 12:14 i Olympiacos – Sintez 10:8

Poredak: Olympiacos 6, Jug AO 6, Szolnok 6, Barceloneta 3, Spandau 04 1, Jadran Split 1, Sintez 0 i Jadran (HN) 0.

Skupina B

Mladost – Dinamo 21:11, Ferencvaros – Marseille 13:7, OSC – Waspo 98 Hannover 19:10 i Pro Recco – Terrassa 15:5

Poredak: Pro Recco 6, OSC 6, Ferencvarios 6, Mladost 3, Terrassa 3, Marseille 0, Waspo 98 Hannover 0, Dinamo Tbilisi 0.