Iz inozemstva / 5. ožujka 2021.

LIGA PRVAKA – Maro Joković pobijedio prvaka Europe

Utakmicama 7. kola B skupine u budimpeštanskoj Duna Areni okončan je i drugi ‘balon-turnir’ Lige prvaka, a time i gotovo tri četvrtine ovosezonskog temeljnog dijela natjecanja u ovom kupu.

Za kraj ovotjednog druženja B skupine s Budimpeštom, ponuđen je derbi između Brescie i Ferencvarosa, dva od tri sastava koja su prije ovog kola bila bodovno poravnata. No, ne i više. Prvak Europe, Ferencvaros je poražen od momčadi trenera Alessandra Bova. Naš reprezentativac Maro Joković je uz Grka Vlachopoulosa i Talijana Renzuta s po 2 pogotka bio i najbolji strijelac pobjedničke momčadi. Upravo je Joković diktirao snažan ofenzivni tempo Brescie jer je Maro postigao prvi i treći pogodak talijanskog sastava za brzo vodstvo 3:0 nakon malo tek više od četiri minute igre. Mađari su uzvratili istom mjerom – dvaput Srbin Jakšić, jednom ljevoruki Zalanki za egal nakon prve dionice (3:3).

No, u drugoj četvrtini gotovo pa istovjetan scenarij ispisuju Bresciini igrači. S jednom velikom, ključnom razlikom. Nakon tri uzastopna pogotka (Alesiani, Vlachopoulos i Renzuto), Ferencvaros više nije izjednačio. Štoviše, do kraja poluvremena je ostalo tri prednosti za Bresciju – (6:3).

U trećoj četvrtini je branitelj naslova prvaka Eurpe uspio smanjiti na gol zaostatka (6:5), ali to je bio i zadnji trzaj momčadi trenera Zsolta Varge. Brescia će opet nešto kasnije, ali sada početkom zadnje četvrtine otići do plus tri (8:5), te će se to pokazati praktički i okončanjem svake neizvjesnosti kome pripadaju sva tri boda. Potpuno zasluženo idu na sjever Italije, u Bresciu koja usred Budimpešte nije dopustila Ferencvarosa ništa do tek jednog izjednačenja.

U ostalim utakmicama rezultati dovoljno govori sami za sebe, čak i bez nekog podrobnijeg opisa.

Sljedeći ‘balon-turnir’ odnosno zadnja tri kola nadmetanja po skupina Lige prvaka, odigrat će se ponovo u Ostii i Budimpešti, od 19. do 22. travnja.

Rezultati 7. kola: Dinamo Tbilisi – Barceloneta 6:14, Brescia – Ferencvaros 9:6 (Joković 2 za pobjednika) i Waspo 98 Hannover – Jadran (HN) 9:4 (Muslim 2 za pobjednika)

Poredak: Barceloneta 18, Brescia 18, Ferencvaros 15, Waspo 98 Hannover 6, Jadran (HN) 3 i Dinamo Tbilisi 3.