Liga prvaka / 8. veljače 2022.

LIGA PRVAKA – Kolosalna pobjeda jugaša

Perfektnom izvedbom u Budimpešti, Jug Adriatic osiguranje je nadigao i uvjerljivo pobijedio domaći OSC u 9. kolu B skupine Lige prvaka. Konačnih 15:10 koje je samo po sebi već uvjerljivo i visoko, nije i najveća prednost koju su imali Dubrovčani tijekom utakmice. Naime, početkom posljednje četvrtine bilo je i plus 6 za Gospare (12:6). Možemo i dalje. Mađarska momčad nije niti jednom bila u vodstvu, a najviše što su uspjeli postići bilo je jedno izjednačenje (2:2). I sve to, bez kapetana Lorena Fatovića!
Svaka pobjeda nad nekom mađarskom momčadi u gostima je vrlo značajna, važna i velika, ali ova od utorka za Jug Adriatic osiguranje po svemu sudeći znači i potvrdu plasmana na završni turnir Lige prvaka. Dubrovčani su s kamatama uzvratili trenutačno vodećoj momčadi u Mađarskom prvenstvu za minimalan poraz u Gružu. To kao da je naljutilo Gospare koji su u utorak navečer u Budimpešti odigrali, uz utakmicu protiv Pro Recca u Gružu, vjerojatno najbolju partiju ove sezone u Ligi prvaka.

Argyropoulos 6 golova, Popadić 14 obrana

Benić i Žuvela su otvorili utakmicu golovima za početno vodstvo 2:0, nakon kojeg je domaćin uspio izjednačiti, ali to je bilo ujedno sve od OSC-a. Odlično plivanje, mnoštvo protunapada i raznovrsnih rješenja u napadu, ali i opet sjajan Toni Popadić ispred vratiju (14 obrana), trasirali su put k pobjedi. Ukoliko je u Gružu, u prijašnjem susretu ovih dviju momčadi Erik Csacsovszky s 5 golova bio najbolji igrač, sada je još jače uzvratio jugov Grk, Stylianos Argyropoulos koji je postigao pogodak više. Utakmicu je završio sa 6 golova. Onaj pak Csacsovszky za kojeg je u najavi trener Kobešćak spomenuo da će ga morati malo više promotriti, obratiti pozornost na njega, doista i jest zaustavljen. Njegov broj golova je – nula!
Treća četvrtina je ponudila konačno rješenje. Nakon poluvremena su Mađari zaostajali još dohvatljivih 2 gola razlike, bilo je 7:5 za jugaše. Tada je slijedila kanonada. Prvo Papanastasiou i Argyropoulos za 9:5, da bi nakon smanjenja centra Haraija (9:6), slijedila još tri dubrovačka torpeda u mađarsku mrežu – Tomasović, Papanastasiou, a početkom zadnje dionice i opet Argyropoulos za 12:6. Završena priča! Velika, velika pobjeda jugaša.

IZJAVE TRENERA

Vjekoslav Kobešćak (Jug Adriatic osiguranja):

U svim aspektima igre smo odigrali vrlo dobro. Od napada, a posebno obrane. Tu smo bili vrlo, vrlo dobri jer smo ove sezone u obrani znali imati neke probleme, poteškoće. Ne i sada. Nikada nije lagano pobijediti u Mađarskoj. Uvijek je zapravo posebno zadovoljstvo pobijediti u Mađarskoj, a posebno jako dobru momčad kakva je OSC. Kontrolirali smo utakmicu od početka, a sve to bez kapetana.

Daniel Varga (OSC):

Jug nas je baš u svemu nadmašio, bio bolji od nas, cijelu utakmicu, od prve minute. Dominirali su cijelo vrijeme. Mi nismo ništa odigrali. Imali smo možda tek dva uspješna bloka, primili smo mnoštvo golova iz protunapada. Primili smo čak 15 golova. Jednostavno, Jug je odigrao na razini višoj od naše, nešto kao protiv Pro Recca ili Marseillea. U redu, ovo je nama prva sezona u Ligi prvaka, imamo još puno za naučiti i napredovati, osjetiti kako to izgleda i što znači igrati na najvišoj razini, ali ipak sam očekivao više od nas. Malo sam razočaran, ali… ipak sam još u dobroj poziciji za Final 8.

LIGA PRVAKA – Sažetak 9. kola, skupina B

Utorak jest bio dan za B skupinu, iako odigrala se i jedna utakmica A skupine. Ne bilo koja, već derbi u Pireju, pa s njim i započnimo.Momčad Brescie je ostala i nakon 9. kola neporažena, a još će se dugo pamtiti način na koji su nadigrali Olympiacos. Grčki je prvak naime prvi pogodak postigao tek u 18. minuti odnosno početkom treće četvrtine. Dotad je već bilo 4:0 za goste iz Italije. Pola minute prije kraja treće dionice bilježimo i 6:1 za Bresciu! Četiri minute prije kraja, Olympiacos je s dva pogotka Filipa Filipovića smanjio na 6:4, ali jako je brzo gost uzvratio s nova dva gola za 8:4 i to je bilo završno odvajanje.U B skupini, Marseille je bio uvjerljiv u Berlinu, u dosta čudnoj utakmici. Naime, prvu četvrtinu je dobio francuski prvak 5:1, drugu dionicu je slavio Spandau 4:1, da bi treću opet dobili Francuzi, čak 5:0. Konačnih 6 razlike za momčad s juga Francuske je sasvim očekivano. U momčadi Marseille nije bilo našeg reprezentativca Ante Vukičevića koji je pozitivan na koronavirus, ali kako doznajemo bez težih simptoma, što je daleko najbitnije.Pro Recco se dakako malo ‘poigrao’ s Waspo 98 Hannoverom pobijedivši sa čak 15 golova prednosti. Trećinu svih pogodaka gostiju postigao je naš, Petar Muslim. Za Pro Reco je 1 gol dao Luka Lončar.U Beogradu, u utakmici dvije najslabije momčadi u skupini, Crvene zvezde i bukureštanske Steaue pobjednika nije bilo. Domaćin je vodio najvećim dijelom utakmice, pa i 8:5, da bi prvak Rumunjske preokrenuo, te pred kraj i poveo (10:9). Beograđani su se spasili poraza golom Miloša Vukičevića, 24 sekunde prije kraja.