Liga prvaka / 30. studenoga 2022.

LIGA PRVAKA – Jugaši slavili protiv Marseillea

Dubrovački Jug Adriatic osiguranje ostvario je prvu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka. U 2. kolu B skupine, jugaši su u svojem bazenu svladali francuskog prvaka Marseille 14:9 (2:4, 5:2, 5:2, 2:1).

Lijepa je to bila srijeda navečer u Gružu. Ono prvo što je razveselilo sve poklonike našeg prvaka bila je kompletnost dubrovačke momčadi. Naime, ozljede centra Grgurevića i ljevaka , iskusnog Jokovića ipak se nisu potvrdile kao takve da bi ih udaljile iz utakmice. Dapače, nisu ih nimalo niti sputale, posebno ne Maru Jokovića koji je kao i nedavno protiv Jadrana u hrvatskom Superkupu bio najbolji strijelac pobjedničkog sastava.

Samo je u prvoj četvrtini Marseille ‘pokazao’ zube, opasno priprijetio, te dobio taj dio igre u svoju korist (2:4). S tim da je i tu jedan Hrvat bio u naslovnoj ulozi. Naime, polovicu od ta francuska četiri pogotka postigao je hrvatski reprezentativac Ante Vukičević. Dva razlike u korist gostiju bilježimo još u prvoj polovici druge dionice (3:5), nakon čega golovima kapetana Fatovića i centra Grgurevića sredinom tog dijela igre, jugaši poravnavaju (5:5). Još je jednom gost minimalno poveo (6:7 – Prlainović), da bi s dva prekrasna gola iz pozicijskog napada i s vanjske linije, u svojem stilu, Joković preokrenuo na Jugovu stranu (8:7).

U trećoj je četvrtini načelno ‘pala’ odluka o pobjedniku. Poslije poravnanja Marseillea, zaslugom njihovog reprezentativnog ljevaka i kapetana Uga Crousillata (8:8), slijedila je kanonada po francuskom golu. Četiri pogotka na četiri različita načina i s četiri različita strijelca. Prvo Lazić s igračem više, pa u sljedećem napadu sa srednjeg vanjskog Joković, zatim s lijevog krila i s brojčanom prednošću Fatović i konačno iz kontre Mozara – 12:8 i adieu Marseille.

IZJAVE

Vjekoslav Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja:

Moram priznati čak i neočekivano visoka pobjeda. Očekivali smo tešku utakmicu, krenuli smo malo slabije što nam je već i nekakav običaj u zadnje vrijeme. Međutim, bolje smo stajali s energijom od Marseillea i to je posebno došlo do izražaja u drugoj i trećoj četvrtini. Obrambeno smo dobili ovu utakmicu, a onda smo i u napadu manje griješili. Mislim da je utakmica bila odlična, lijepa za gledati, iako je bilo dosta grešaka s obje strane. Vrlo važna 3 boda za nas u Ligi prvaka, ali isto tako i za samopouzdanje

Miloš Šćepanović, trener Marseillea:

Dobro smo otvorili utakmicu, imalo dobru kontrolu napada. Imali smo i raspoloženog vratara Lazovića koji je u početku stvarno dao impuls toj našoj obrani. Morali smo i mogli dosta bolje ovo odigrati. Jednostavno, podbacili smo na igraču više i manje, ali posebno s igračem manje. Sad ovako vruć, čini mi se da je Jug dao sve golove kad bi imali igrača više.