Liga prvaka / 22. veljače 2022.

LIGA PRVAKA – Jugaši ugasili Zvezdu

Jugaši su u devetom nastupu u Ligi prvaka ove sezone ubilježili i sedmu pobjedu, te se sasvim primaknuli potvrdi plasmana na završni turnir ovog natjecanja u Beogradu. Samo četvrtinu i pol, onu prvu dionicu i pol je gost iz Srbije uspio pružati otpor, pa i malo više od toga. Momčad iz Beograda je održavala rezultatsku ravnotežu, čak i povela (5:3 za goste sredinom druge četvrtine), a onda je počeo Jugov bal.
Prvo poravnanje do 6:6, da bi u zadnjoj minuti druge četvrtine dvojica Grka, Papanastasiou i Kakaris, šutevima s vanjskih pozicija odveli našeg predstavnika do vodstva (8:6). Početak treće dionice golovima Jokovića, te Žuvele iz protunapada, Jug Adriatic osiguranje je prvi put došao do osjetnije prednosti (10:6). Do kraja ove četvrtine jugaši su dodatno povećali prednost na 5 pogodaka razlike (13:8). Tog je trenutka u Gružu ugašena Zvezda…

Iako nekompletna, bez Kržića, I. Vukojevića i Burđeleza, domaća momčad je iskazala svoju nadmoć, a uz provjerene znalce poput Papanastasioua (5 golova), kapetana Fatovića i iskusnog Jokovića, Argyropoulosa, ponovo je jako dobru utakmicu odigrao mladi Marko Žuvela što je i okrunio s 3 gola.

IZJAVE TRENERA:

Vjekoslav Kobešćak (Jug Adriatic osiguranje):

Zadovoljan sam jasno s pobjedom, ali moram odati priznanje i suparniku, te dakako njihovom treneru. Zato jer je ovo potpuno drukčija momčad odnosno igra nego prije koji tjedan još. Puno su jači. Mi smo imali dosta problema u prvoj polovici utakmice dok nismo uspostavili onu igru koju smo željeli. U drugom dijelu je bilo očito i da je Zvezda izgubila neke igrač zbog osobnih pogrešaka, mi smo uspostavili pravi ritam, ali to nije bila lagana utakmica, niti sam takvu i očekivao.

Dejan Savić (Crvena zvezda):

Prije svega čestitam Jugu na jako dobroj utakmici i pobjedi. Mi smo igrali dok nismo izgubili snagu. Jug je bio sjajan u drugoj i trećoj četvrtini kada su dokazali svoju napadačku tranziciju. To je dio igre u kojem su oni jedna od najboljih momčadi u Ligi prvaka. Rezultat je možda čak i nerealan, ali zato jer je kolega Kobešćak malo više i mijenjao svoje igrače, dao više minuta mlađima, promijenio je i vratara. U drugoj četvrtini je trener Kobešćak promijenio i obranu s M-zonom, a na to mi nismo imali odgovora.

Sukno, Lončar i Vukičević izborili Final 8

Pobjedama Pro Recca (Sukno i Lonćčar) u Milanu kao domaćem bazenu odnosno Marseillea (Vukičević) na sjevernu Njemačke u Hannoveru, ove su dvije momčadi osigurale i teorijski nastup na završnom turniru Lige prvaka u Beogradu.

Rezultati 10. kola: Pro Recco – OSC 17:14, Waspo 98 Hannover – Marseille 7:14 (Ćorušić 1/Vukićević 1) i Steaua – Spandau 04 5:16 (Ćuk 3 za goste).

Poredak: Pro Recco 27, Marseille 27, Jug AO 21, OSC 13, Hannover 11, Spandau 04 10, C. zvezda 4 i Steaua 4.