Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 8. listopada 2019.

LIGA PRVAKA – Skupina A, 1. kolo:

Jug AO startao s pobjedom

JADRAN (HN) – JUG AO 7:12 (1:1, 1:3, 2:3, 3:6)

IGALO- Gradsko plivalište. Gledatelja 400. Suci: Severo (Italija) i Marjay (Mađarska). Opunomoćenik: Ramos (Portugal).

JADRAN (HN): Tešanović (7 obrana), Čagalj 1, V. Popadić, D. Obradović, Baničević 2, Averka, Mijušković, Vučurović, Radović, Spaić 2, Brkić 1, Petković 1, Đurović. TRENER: Petar Radanović

JUG AO: T. Popadić (13 obrana), Macan, Fatović 2 (1), Lončar 1, Kržić, Garcia, Lozina 1, Merkulov 3, Papanastasiou 2 (1), Žuvela, Benić 1, P. Obradović 2 (1), Jarak. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Jadran (HN) -, Jug AO 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran (HN) 11, Jug AO 10. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: D. Obradović (20), Brkić (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran (HN) 3-10 (30%), Jug AO 4-7 (57%)

Demonstracija možda čak i ne toliko moći (iako bi o tomu mogli), koliko kvalitete, a najviše razlike u umijeću pojedinaca i dužini klupe hrvatskog prvaka. Dubrovački Jug AO je pobjedom počeo Ligu prvaka, i to u gostima (što ima veću draž i značaj), kod prvaka Crne Gore. Domaći sastav se tješio i samoohrabrivao uoči utakmice prijašnjim susretom s Jugom AO u Gružu, u Regionalnoj A1 ligi. Tada su Hercegnovljani odigrali dobro, iako bi bilo primjerenije reći da su jugaši odigrali loše, ali je na koncu i tada rezultat bio u korist hrvatskog prvaka.

Sada je pak Kobešćakov sastav odigrao na razini puno bliže očekivanom od ove momčadi, a posljedica toga je ‘pet lakih komada’ ili toliko golova razlike na kraju susreta. Na koncu utakmice u kojoj jugaši niti jednom nisu bili u podređenom položaju, a sve najbolje što je domaći Jadran imao bila su dva poravnanja u prvoj četvrtini (1:1 i 2.2). Jako dobra igra Juga AO u obrani, posebno s igračem manje, uz vrlo dobrog vratara Popadića učinili su domaći napad jalovim. Uostalom, činjenica da je u drugoj polovici utakmice Jadran (HN) u jednom trenutku imao realizaciju igrača više od samo 1-7 dovoljno govori o obrani Juga AO. Na odmor, odnosno poluvrijeme se otišlo s prednošću Juga AO 4:2, a u nastavku kako su minute prolazile tako se prednost u korist Dubrovčana dizala. Zaključnih 12:7 ujedno je bila i najviša prednost na utakmici.

Najljepši poklon jugaša domovini za Dan neovisnosti.

Szolnok ‘slomio’ tvrde Ruse

U srijedu je kompletirano 1. kolo A skupine Lige prvaka u kojoj je na koncu slavio, u četiri susreta, samo jedan domaćin. Samo je Szolnok doma, iako ne baš lako pobijedio goste. Sintez iz Kazanja se jako dobro ‘držao’ i još dvije minute prije kraja treće četvrtine, rezultat je bio 8:8. U Berlinu je očekivano slavila Barceloneta s najboljim strijelcem, centrom Miguelom de Torom koji je postigao 3 pogotka.

Ostali rezultati 1. kola, skupina A:

Spandau 04 – Barceloneta 8:11 (3:2, 1:4, 2:2, 2:3) i Szolnok – Sintez Kazanj 13:10 (3:3, 4:3, 3:2, 3:2). U ponedjeljak, Jadran Split – Olympiacos 8:17.