Liga prvaka / 14. listopada 2022.

LIGA PRVAKA – Jadranu pripao veliki derbi

Odlična večer hrvatskog klupskog vaterpola. U drugom dijelu petka pobjede u euro-kup kvalifikacijama su zabilježili i Solaris u Eurokupu, te Mladost i Jadran u Ligi prvaka. No, apsolutna kruna svakako pripada Splićanima.

U utakmici 3. kola, a svojoj drugoj utakmici, Jadran je slavio u derbiju. U utakmici koja je vrlo vjerojatno odlučivala o prvom mjestu (iako ne valja obezvrijediti ni Savonu). Momčad trenera Mile Smodlake slavila je protiv Vasasa (13:11) u ludo dobroj, zanimljivoj, uzbudljivoj utakmici punoj preokreta, ali i osobnih pogrešaka (čak 33), 5 peteraca, 5 igrača koji su zbog treće osobne morali ranije iz igre, pa čak i s 2 žuta kartona. Po jedan za svakog trenera.

Odlična vijest za Jadran je povratak u bazen centra Nikše Dobuda, ali koliki je njegov značaj vidjelo kako u vodi, tako je vidljivo u konačnici i iz gol-učinka (3 pogotka).

Prvu je četvrtinu dobio Vasas (4:2) preokrenuvši Jadranov početno vodstvo (2:1). Bio je to samo prvi u nizu preokreta koji su slijedili. Jadran je uspio poravnati tek sredinom treće četvrtine pogotkom ponovo raspoloženog Jerka Marinića Kragića (7:7), da bi zatim Dobud pogodio za novo vodstvo Splićana (8:7). Prvo nakon prve dionice. Nije kraj obratima jer se Vasas potpuno vratio i dok kraja ove dionice su Mađari vodili (10:9).

Minimalnu prednost je Vasas održavao, a Jadran sustizao u zadnjoj četvrtini da bi potom pobjednik odlučen golovima Zovića (tri minute prije kraja – 12:11) odnosno Dobuda (dvije minute prije kraja – 13:11.

Perfektna utakmica i odličan rezultat u Splitu!