Liga prvaka / 5. studenoga 2022.

LIGA PRVAKA – Jadran trijumfalno u eliti!

Jadran iz Splita će u sezoni 2022./23. igrati u Ligi prvaka! Potvrda onog što smo najavljivali i očekivali stigla je u subotnju večer sa zapada Rumunjske. Jadran je nakon pobjede u Splitu tjedan dana ranije nad rumunjskim doprvakom Oradeom (9:3), ponovo slavio i u gostima. Iako bez ozlijeđenih Šetke i Dobuda, Jadran se predstavio pred prepunim tribinama tamošnjeg bazena kao puno jača momčad. Smodlakini su izabranici to dokazali ili potvrdili već u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist čak 5:1. Tog su trenutka praktički i one malene, minimalne i više teorijske šanse Rumunja baš i doslovno pale u vodu. Nakon prvih 8 minuta zaostajali su ukupno čak 10 golova, te je svaka daljnja priča suvišna.

Jadranaši su veliku prednost održavali do sredine treće četvrtine (8:4), no i domaćin je iskazao maksimalnu želju iskazati se na svojem oproštaju od ambicija za ulaskom u Ligu prvaka. Tako su Rumunji ‘stisnuli’ iz sve snage, smanjivali zaostatak, a u zadnjoj četvrtini poravnali (10:10), pa čak i poveli (11:10). U zadnjih minutu i pol su Splićani s dva pogotka (Bukić i Marinić Kragić) ipak odnijeli pun plijen u Split.

Budući da je nešto ranije okončana i utakmica u Ateni u kojoj je Noisy-le-Sec doduše pobijedio Vouliagmeni (12:9 – Petković 4, a Krapić 1 gol za Francuze), ali nedostatno za ukupni trijumf jer je u Francuskoj prije tjedan dana bilo 6 razlike za Grke (17:11), Vouliagmeni je također prošao u Ligu prvaka.

To nadalje znači da smo dobili kompletiranu skupinu A, a u njoj su – Pro Recco (trener Sukno i Lončar), Barceloneta (trener Fatović), Olympiacos (Bijač i Bušlje), Radnički Kragujevac (J. Vrlić), Waspo 98 Hannover (Bašić, Benić i Lozina), Dinamo Tbilisi, te Vouliagmeni i Jadran Split.