Liga prvaka / 22. ožujka 2023.

LIGA PRVAKA – Jadran remizirao s Vouliagmenijem

U utakmici 10. kola A skupine Lige prvaka, Jadran je u Splitu odigrao neodlučeno s Vouliagmenijem, 10:10 (3:1, 2:5, 4:2, 1:2). Budući da je želja, pa i imperativ u smislu plasmana u Beograd na završni turnir Lige prvaka bila pobjeda, s ovakvim su ishodom šanse Splićana splasnule. Vouliagmeni ima i dalje 3 boda više od Jadrana, četiri kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja. No, bolji su u međusobnom omjeru, pobjeda Grka u Ateni i remi sada u Splitu. Ovo je od značaja ukoliko bi s Jadran i Vouliagmeni bodovno izjednačili. Upravo je zato i priželjkivana pobjeda bila od iznimnog značenja u srijedu navečer u Poljudu.

Loša realizacija igrača više (2-10) sigurno je jedan od momenata koji su presudili, baš kao i ono što je naveo nakon utakmice trener hrvatskog doprvaka – puno primljenih pogodaka iz vanjske linije, pozicijskih napada.

Možda se to najzornije vidjelo ili je najpamtljivije zato jer je bilo pred kraj susreta, situacija iz sredine zadnje četvrtine. Dionice u koju su naši igrači ušli s golom prednosti (9:8), da bi onda u prvoj minuti Marino Čagalj jako lijepim golom povećao prednost (10:8). Vrlo veliku čak prednost u ovakvoj utakmici, ali nesmotrenost u obrani koštala je Jadrana dva primljena pogotka u razmaku od samo 40-ak sekundi. Jedan istina s igračem manje (za 10:9), ali drugi iz pozicijskog napada gostiju (za konačnih, tako će se kasnije ispostaviti, 10:10).

Imali su jadranaši, ali i gosti ruku na srce u zadnjih minutu-dvije prliku ‘odvesti’ utakmicu na jednu ili drugu stranu, ali što obrane vratara ili pogođen okvir gola ili blok, rezultat se nije mijenjao.

—

IZJAVE

Jure Marelja (trener Jadrana):

– Primili smo jednostavno previše pogodaka iz igre’, dakle s jednakim brojem igrača. Puno primljenih golova s vanjskihpozicija. Nadigrali su nas jednostavno i mogu samo čestitati momčadi Vouliagmenija.

Vladimir Vujasinović (trener Vouliagmenija):

– Jako sam zadovoljan ovom utakmicom i mojim igračima. Zapravo sam zadovoljan i inače, ne samo ovim susretom. Ovaj bod nam znači da ostajemo i dalje u borbi za Final 8, napravili smo vrlo velik iskorak u tom pogledu. Nama je čak odgovaralo u ovoj utakmici i remi, tako da smo posljednji napad odigrali malo traljavo. Mogli smo doći i do pobjede, ali nema veze, to je malo i stvar neiskustva.

Potop Radničkog u Gruziji

Da je Radnički u teškoj krizi, od forme, rezultata, a možda i još ponešto, nije tajna. No, da je kriza tolika da će izgubiti od inače dosta izmorene gruzijske momčadi i to sa 5 pogodaka razlike…

U derbiju kola Barceloneta trenera Elvisa Fatovića je pobjedom nad Olympiacosom došla jako, jako blizu potvrde osvajanja prvog mjesta u skupini.

Pro Recco je sasvim očekivano i najavljeno ‘raznio’ momčad iz Hannovera koja je još uvijek jedina bez boda.