Liga prvaka, Seniori, Vijesti / 29. listopada 2019.

LIGA PRVAKA: Jadran poražen u Tatarstanu

LIGA PRVAKA – Skupina A, 3. kolo

Jadran poražen u Tatarstanu

SINTEZ KAZANJ – JADRAN SPLIT 16:11 (4:3, 5:4, 5:2, 3:2)

KAZANJ – Plivalište Orgsintez. Gledatelja 1.000.

SINTEZ: Antonov (11 obrana), Lazarev 3, Zinurov 2, Odincov, Bugajčuk 1, Krasnov 1, Derevjankin 1, Andrjukov 3, Mironov, Rižov-Alejničev 3 (1), Lisunov 2, Latipov, Makas. TRENER: Aleksandar Jerišov.

JADRAN SPLIT: Anić (3 obrane), , Burić 2, Zović 4 (1), Krapić 1, Butić 1, Pejković, Power, Borovčić-Kurir, Visković, Delić 3, Šetka, Dužević, Sučić. TRENER: Ivan Asić.

PETERCI: Sintez 1-1, Jadran 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Sintez 20, Jadran 16.

ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Latipov (23) i Butić (23). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Odincov (25), Lazarev (28), Power (29), Mironov (31), Derevjankin (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Sintez 7-15 (46%), Jadran 5-19 (26%)

Ruski Sintez je ostvario prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju Lige prvaka, a naš Jadran nažalost i drugi poraz u 3. kolu A skupine Lige prvaka.

U vrlo nervoznoj utakmici s ukupno čak 36 osobnih pogrešaka, od koji su dva bila i isključenja s pravom zamjene, Sintez se očito bolje snašao. Primarno se to odnosi na značajno bolju realizaciju igrača više, dok Asićevi izabranici nisu uspjeli iskoristiti niti činjenicu da je domaćin pred kraj susreta ostao bez čak petorice igrača.

U prve dvije četvrtine bila je to uglavnom izjednačen vaterpolo u kojem je Sintez u dva navrata imao dva pogotka prednosti (2:0 i 4:2), ali bilježimo i jedno vodstvo Jadrana, ispostavit će se kasnije jedino na utakmici. Bilo je to sredinom druge dionice kada su Splićani nakratko poveli 6:5. Rasplet je počeo u trećoj četvrtini. Sintez je prvi put osjetnije poveo (10:7 i 11:8), a upravo iz tog razdoblja igre bilježimo i trenutak kada su obje momčadi ostale u istom trenutku zbog međusobnog koškanja bez Latipova i Butića (isključenje bez prava zamjene). Bilo je to minutu i pol prije kraja dionice, a ta je situacija okončana s petercima za po svaku momčad. Oba su iskorištena, te je rezultat bio 12:9, da bi ovaj dio igre Sintez okrunio protunapadom Andrjukova 15-ak sekundi prije kraja za plus 4 (13:9). Početak raspleta koji je samo uslijedio u zadnjoj dionici u kojoj su domaći igrači čak i podignuli prednost na pet pogodaka razlike.

Jako loša utakmica s naše strane. Nitko od igrača nije imao svoj dan. Da bismo pobijedili nekoga u Ligi prvaka moramo biti bolji i u obrani i u napadu. No, sezona ide dalje, idemo dignuti glavu i pokušati promijeniti loše stvari – kazao je trener Jadrana Ivan Asić.