Liga prvaka / 19. studenoga 2021.

LIGA PRVAKA – Jadran poražen u Splitu

U 3. kolu Lige prvaka, naš je predstavnik u A skupini, splitski Jadran drugi put poražen. Ovog je puta na Poljudu bolji bio sastav Novog Beograda, momčad ‘krcata’ reprezentativcima Srbije, ali i onima iz Crne Gore, Grčke, Gruzije.

U prvoj smo četvrtini gledali izjednačenu, pa i rezultatski neizvjesnu utakmicu. Nažalost, početno vodstvo domaćina (Čagalj za 1:0) ispostavilo se i kao jedino do kraja susreta. Tijekom prvih osam minuta gost je uspijevao minimalno povesti, ali bi domaćini vrlo brzo sustizali. Još do dvije minute prije kraja druge četvrtine Jadran nije dopuštao veće rezultatsko odvajanje suparniku (6:7), ali nakon što je Strahinja Rašović dvaput s vanjske pozicije pogodio mrežu jadranaša i odveo svoju momčad u već malo osjetnije vodstvo u poluvremenu (6:9), pobojali smo se za konačan ishod utakmice kada je hrvatska momčad u pitanju.

Naime, momčadi kvalitete i klase Novog Beograda neovisno tomu što niti oni još nisu u potpunosti uigrani, kada povedu s više od 2 gola razlike, već i temeljem pojedinačnog iskustva rijetko takvu prednost gube. Upravo se to i dogodilo u Splitu.

Jadran je uspio preko raspoloženog Rine Burića (3 gola), sredinom treće četvrtine doći ponovo na samo pogodak zaostatka (8:9), ali Novi Beograd je brzo odreagirao napadački s nova dva gola (V. Rašović i Vlachopoulos) za ponovo plus 3 za goste iz Srbije (8:11). Još veći problem za trenera Smodlaku bila je i treća osobna pogreška vrlo dobrog centra Antonija Duževića.

U zadnjoj četvrtini se pak dogodilo odveć trenutaka dekoncentracije u obrani naše momčadi da to suparnik ne bi primijetio i znao kazniti.

Mile Smodlaka, trener Jadrana:

Gotovo je nemoguće pobijediti utakmicu poput ove s ovoliko primljenih pogodaka. Primili smo ih jednostavno previše. Nismo uspjeli zaustaviti napad Novog Beograda. Mi smo čak imali i relativno dobar napad, ali previše je bilo pogrešaka u obrani.

Vladimir Vujasinović, trener Novog Beograda:

Ovo je vrlo težak teren, bazen za svakog gosta i za to je pobjeda nama tim značajnija. Jadranu želim svako dobro ove sezone, okupili su jako dobru momčad, te se nadam da će se uspjeti plasirati na Final 8 u Beogradu.

LIGA PRVAKA – Važan bod Bušlje i Bijača

Derbi 3. kola A skupine u Budimpešti završen je ‘miroljubivo’. Pod tim podrazumijevamo da je svakome pripao po bod. U odnosu na viđeno u vrlo zanimljivo, očekivano napetoj utakmici Ferencvarosa i Olympiacosa, to je možda i najpravedniji ishod.

Domaćin je poveo 3:1 nakon prve dionice, da bi sredinom treće bilo čak 6:3, ali za goste iz Pireja. Mađari se međutim nisu predavali, pa su početkom zadnje četvrtine izjednačili (bivši jugaš Merkulov za 6:6). Pred sam kraj utakmice je Ferencvaros i poveo, zadnji put golom Feketea samo 46 sekundi do kraja. Bod je Atenjanima osigurao Gennidounias pogotkom pola minute prije kraja (9:9). Ferencvaros je imao zadnji napad na utakmici, pucao je Rus u mađarskim redovima Daniil Merkulov 9 sekundi prije kraja, ali je naš reprezentativac između vratnica grčkog prvaka, Marko Bijač ubilježio 12-tu obranu i potvrdio osvajanje jednog boda.

Zanimljivo, Ferencvarosu je ovo već treći remi u 3. kolu Lige prvaka. Ostale dvije utakmice nisu ni približno obilovale takvim uzbuđenjima.