Liga prvaka / 21. prosinca 2021.

LIGA PRVAKA – Jadran poražen u Budimpešti

Splitski Jadran je poražen u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici, susretu 6. kola A skupine Lige prvaka. Iako… nekako smo dosta uvjereni da to neće baš narušiti nešto bitnije atmosferu ili potamniti im uspjeh iz nacionalnog kupa protekle nedjelje. Negdje je na tom tragu i Mile Smodlaka, trener jadranaša koji je nakon utakmice u Budimpešti, u mikrofon LEN TV izjavio.

Mi smo u nedjelju ostvarili velik uspjeh u Hrvatskom kupu, ali imali smo i ozlijeđene igrače nakon te utakmice, nismo došli u najjačem sastavu. Istina, sve tomu unatoč, ovako loše nismo smjeli odigrati i to nisam očekivao. Neću reći da sam očekivao pobjedu, ali nisam ipak ni očekivao ovako lošu igru – samokritičan je i iskren bio trener Jadrana.

U budimpeštanskom bazenu u utorak navečer doista, kao da je bila samo jedna momčad. Domaćin. U biti, dosta nalik prošlonedjeljnoj utakmici, ali sada s obratnim predznakom za jadranaš. nakon prvih osam minuta 4:1 za suparnika. U trećoj minuti druge četvrtine 6:1 za svježeg pobjednika Mađarskog kupa, pred kraj te četvrtine i 8:2. Na ‘veliki odmor’ se otišlo s jednako tako velikih 6 golova razlike za momčad trenera Zsolta Varge. Utakmica je u tom trenutku praktički i bila završena.
Još kada je zbog treće osobne, Jadran ostao u prvoj minuti treće dionice i bez Harkova, sve je bilo jasno. Neovisno porazu, u Jadranu će sasvim sigurno predbožićno vrijeme 2021. pamtiti po jednom drugom rezultatu i utakmici, te trofeju koji sada nose u svoj grad. Liga prvaka im ove sezone ionako više služi za neku vrstu uigravanja, posebno u ovako jakoj skupini kakva je A grupa.

LIGA PRVAKA – Brescia ulazi u 2022. s broja 1

Derbi kola u A skupini pripao je domaćinu odnosno Brescii. Za 1 gol, ali dostatno Talijanima za tri boda, te za 1 bod preskočiti momčad naših Bijača i Bušlje, kojima je ovo prvi poraz cijele ove sezone. Ne samo u Europi.
Odlučujuća je bila druga četvrtina. Nakon prve dionice i poravnatog rezultata (2:2), Brescia je u drugih 8 minuta ‘pregazila’ Grke (3:0) i tu je stekla prednost koja se pokazala nedostižnom za sastav Theodorosa Vlachosa. Momčad Olympiacosa je uspjela u dva navrata stići do gola zaostatka, ali ne i manje od toga, ne do izjednačenja.

U Kataloniji je pak Barceloneta točno onako kako smo i najavljivali ostavila goste iz Srbije bez trunke šanse. U poluvremenu je već bilo 9:3, a sa 6 razlike je i okončan susret u Barceloni.