Liga prvaka / 23. veljače 2022.

LIGA PRVAKA – Jadran poražen od Olympiacosa

Moćna momčad iz Pireja, nakon dva uzastopna poraza u ovom natjecanju, iskazala je svoju kvalitetu, te se vratila na pobjedničke staze. Nažalost po jadranaše, učinili su to baš u Splitu. Sastav koji čini skoro pa cijela grčka reprezentacija, brončani s Olimpijskih igara u Tokiju, plus ponajbolji igrači i Hrvatske i Srbije, gotovo da nije pružila mrvicu šanse našoj momčadi.

Već u prvoj su četvrtini poveli 4:1, te u najmanju ruku održavali, ako ne i uvećavali prednost. Atenjane nije puno omelo ni rano isključenje odnosno treća osobna Dervisisa (14. minuta)

Tijekom druge četvrtine Jadran je uspio u dva navrata približiti se na samo gol zaostatka (4:5, Butić i 5:6, Marinić Kragić iz peterca), no to je bio splitski maksimum u ovoj utakmici. Niti pola minute nakon gola Marinića Kragića, Olympiacosov reprezentativac Fountoulis je pogodio za vodstvo Grka 7:5. Ono je u sljedećoj četvrtini, di sredine te dionice povećano na čak 10:6 i tu su gosti praktički potvrdili ili osigurali tri boda s Poljuda.

IZJAVE TRENERA

Mile Smodlaka (Jadran):

Mi smo čak i počeli dosta dobro, čvrsti u obrani, ali nismo dobili od naših vratara ono što smo očekivali. Zato nam je bilo vrlo teško odigrati ovu utakmicu. Pokušavali smo puno toga u obrani, mijenjali je, ali primili smo previše golova. Golova koje nismo, da tako kažem, trebali primiti.

Theodoros Vlachos (Olympiacos):

Nakon dva poraza u Ligi prvaka, u Kragujevcu i doma od Brescie, napokon smo dobili. Pobijedili smo u vrlo važnoj utakmici za koju smo se i pomno pripremali. Trebali smo ovu pobjedu. Jadran je zadnju četvrtinu odigrao zaista fantastično. Uostalom, očekivao sam vrlo tešku utakmicu, ali bili smo usredotočeni, agresivni, pokretljivi, postigli smo puno golova. Ovo je vrlo važna pobjeda za nas, za nastavak našeg puta do završnog turnira.

Nezadrživi Elvis Fatović

Od ostalih utakmica 10. kola A skupine, izdvajamo pobjedu Barcelonete nad Ferencvarosem usred glavnog mađarskog grada, čak 17:7! Rezultat koji sigurno spada u najveće u povijesti Barcelonete u Ligi prvaka, ali vjerojatno i najveći ikad domaći poraz Ferencvarosa u euro-kupovima. Katalonci su očigledno u briljantnoj formi jer se valja prisjetiti da su u prethodnom kolu na sličan način nadjačali Radnički usred Kragujevca nakon što su poveli 7:0!Sada su već u prvoj četvrtini vodili 7:2. Dakle, rezultat iz Šumadije nije bio slučajan. Blistao je Alvaro Granados postigavši 5 golova, ali nisu daleko bili ni Alberto Munarriz i Marc Larumbe s 3 pogotka.

U Brescii je pak Novi Beograd svojim slavljem upotpunio sliku kola u kojem su isključivo gosti bili pobjednici u A skupini. Sve do minutu i pol prije kraja treće četvrtine Brescia je vodila s golom do dva razlike (11:9), da bi gosti preokrenuli s pet uzastopnih pogodaka na 14:11 u korist Novog Beograda do sredine zadnje dionice. Kod pobjednika su se istaknuli Duško Pijetlović s 5 golova, te Nikola Jakšić s 4, do je Vincenzo Dolce bio najbolji strijelac kod domaćina (4 pogotka). Raritetan je i podatak da je najbolji igrač Novog Beograda, Dušan Mandić isključen do kraja utakmice već u 3. minuti (!?), ali su i bez njega gosti osvojili sva tri boda. Ukupno je inače čak 8 igrača zbog tri osobne moralo prijevremeno napustiti bazen.

Ostali rezultati: Ferencvaros – Barceloneta 7:17, Dinamo Tbilisi – Radnički Kragujevac 13:17 (Vrlić 1 za pobjednika) i Brescia – Novi Beograd 13:16.

Poredak: Brescia 23, Olympiacos 19, Barceloneta 17, Novi Beograd 17, Ferencvaros 16, 6. Radnički 10, Jadran 9, Dinamo 0.