Liga prvaka / 16. listopada 2022.

LIGA PRVAKA – Jadranu 1. mjesto u Splitu

Sa stopostotnim učinkom, pobjedama u sva četiri susreta, jadranaši su okončali kvalifikacijski turnir Lige prvaka, skupina u Splitu. U posljednjoj utakmici posljednjeg 4. kola, Jadran je pobijedio Šabac (14:13).

Jadran je vodio cijelim tijekom susreta koji, ruku na srce, nije baš imao osobitu važnost budući da je sve bilo poznato i prije zadnjeg kola. Splićani uvjerljivo prvi, a Šabac nije imao šanse za dohvatiti ništa više od nastavka kvalifikacija, ali u Eurokupu.

Splićani su tako brzo i uvjerljivo poveli 5:2 i 6:3 u drugoj četvrtini, da bi se Šabac pred kraj te dionice vratio i poravnao (6:6). Štoviše, srpski je prvoligaš čak sredinom treće četvrtine došao i u vodstvo (10:8), no ono je bilo poništeno već do kraja te četvrtine (10:10).

Zadnja je četvrtina protekla u igri ‘gol za gol’, s izmjenama u vodstvu obiju momčadi, no onaj konačni pogodak, gol za pobjedu Jadrana bio je zgoditak Zvonimira Butića samo 23 sekunde prije kraja za konačnih 14:13.

U prethodnoj utakmici 4. kola, Vasas je pobijedio Savonu 9:8.

Konačan poredak: Jadran 12, Vasas 9, Savona 6, Šabac 3, Steaua 0.