LIGA PRVAKA – kvalifikacijska skupina u Beogradu, 3. kolo

JADRAN – PAYS D’AIX 16:9 (4:4, 4:1, 5:2, 3:2)

BEOGRAD – Plivalište Milan Muškatirović. Suci: Severo (Italija) i Gomez (Španjolska).

JADRAN: Anić, Burić (1), Zović, Krapić, Butić, Pejković, Power, Vrdoljak, Visković, Delić, Šetka, Dužević, Sučić. TRENER: Ivan Asić

PAYS D’AIX: Kandić, Saux, Veron, Chauffour, Khasz, Tkač, Gagulić, Espanol, Monneret (3), Bakircilar, De Lera, Gluhaić, Aspar.

PETERCI: Jadran 1-1, Pays d’Aix 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 10, Pays d’Aix 8. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Power (12). ŽUTI KARTON: trener Asić (12)

Jadran je u Beogradu odnosno na tamošnjem kvalifikacijskom turniru 2. kruga za plasman u Ligu prvaka osvojio prvo mjesto s tri pobjede u isto toliko utakmica, te su tako Splićani na najefektniji mogući način izborili mjesto i u trećem, završnom kvalifikacijskom krugu Lige prvaka.

U 3. kolu je samo prvu četvrtinu trajalo međusobno odmjeravanje snaga hrvatskog i francuskog sastava, u dobroj mjeri i zahvaljujući čak tri peterca za Pays d’Aix samo u prvih osam minuta a onda… Onda je Jadran upalio ‘turbo-motore’ i otišao na nedostižnu prednost. To se poglavito odnosi na drugi dio druge i cijelu treću četvrtinu. Francuzi su zadnji put vodili početkom druge dionice (4:5), da bi slijedila četiri ‘vezana’ gola Jadrana – Krapić, dvaput Burić i Delić (8:5). U četvrtoj četvrtini smo ubilježili najveću prednost Jadrana od 9 golova razlike (16:7).