Liga prvaka / 9. listopada 2021.

LIGA PRVAKA – Jadran osigurao prolazak

Znamo da nije bilo neke prevelike dvojbe niti ranije, ali sada je i službeno. Jadran je pobjedom i u 2. kolu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka, kojem je domaćin u Splitu, osigurao prolazak dalje. U treći krug kvalifikacija ili posljednje razigravanje prije plasmana u skupinu.

U subotnju večer, Smodlakini su izabranici svladali Barcelonu. Momčad koja je sve samo ne naivna i loša, dapače. Bila je to utakmica čvrstih obrana o čemu svjedoči podatak da je nakon prve četvrtine bilo samo 1:0, a u poluvremenu ‘nogometni rezultat’ 2:1 za Splićane i to golom Marinića Kragića u posljednjim sekundama.

Treća je četvrtina donijela presudno odvajanje domaćina, odvajanje za pobjedu. Kapetan Šetka, te Bukić su golovima za 4:1 usmjerili Jadran u apsolutno mirne vode. Istina da su Katalonci uspjeli smanjiti u jednom trenutku na gol zaostatka (5:4), ali tada je prvo Dužević s 2 metra pogodio za dva razlike kojim se otišlo na zadnji odmor (6:4). U posljednjoj su četvrtini Harkov iz peterca, te Delić s lijeve strane pogodili za najveću prednost (8:4). Rezultat kojim je susret i okončan.

U nedjelju, u posljednjem kolu Jadran igra protiv vjerojatno najslabije momčadi u skupini, rumunjske Oradee.