Liga prvaka: Jadran nadomak trećem krugu kvalifikacija

LIGA PRVAKA – Kvalifikacijski turnir u Beogradu, 2. kolo

Jadran nadomak trećem krugu kvalifikacija

BEOGRAD – Plivalište Milan Muškatirović. Suci: Ortega (Španjolska) i Golikov (Rusija).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Martinović 2, Gligorijević, Vasin 1, Ilić, Adžić, Janković 1, Rađen, Šulc 1, Gusarov, Radović 1, Ivanov. TRENER: Igor Milanović.

JADRAN: Anić, Burić 1 (1), Zović 2 (1), Krapić 2, Butić 1 (1), Pejković 1, Power, Vrdoljak 2 (1), Visković 1, Delić 2, Šetka 1 (0), Dužević 1, Sučić. TRENER: Ivan Asić.

PETERCI: C. zvezda -, Jadran 4-5.

OSOBNE POGREŠKE: C. zvezda 9, Jadran 8. ŽUTI KARTON: trener Asić (15)

Momčad trenera Asića uvjerljivom pobjedom i u 2. kolu beogradskog kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka, na pragu je kolo prije kraja prolaska skupine odnosno ulazka u završni treći kvalifikacijski krug.

Koliko god se beogradski klub potrudio u ljetnom prijelaznom roku osnažiti momčad, daleko su još od vrhunske europske kvalitete u kojoj spada i naš Jadran. Splićani su to na najbolji način stavili do znanja u otvarajućim minutama susreta. Nije prošla ni prva minuta, a golovima ljevorukog Zovića, odnosno Delića Jadran je vodio 2:0. Minutu i pol kasnije pogotkom Vrdoljaka bilo i 3:0 za hrvatskog predstavnika. Dostatno da svima stave do znanja tko je ovdje “gazda”.

Istina je da je domaćin uspio poravnati pred kraj druge četvrtine (5:5) nakon očitog opuštanja jadranaša, a onda je u trećoj dionici uslijedio udarni val Jadrana. U toj dionici su Splićani postigli čak 6 pogodaka, primili samo jedan, te sa 12:6 ušli zadnju četvrtinu, odnosno riješili pitanje pobjednika. Kao manji kuriozitet navedimo da je Jadran imao čak 5 peteraca, od kojih su četiri naši igrači i iskoristili, kao i da su s iznimkom vratara i Australca Powera, svi ostali vaterpolisti Jadrana postigli najmanje po jedan gol.

U drugoj utakmici je Vouliagmeni pobijedio Pays d’Aix 13:10.

Poredak: Jadran 6, Vouliagmeni 3, Pays d’Ax 3, C. zvezda 0.

Splićani turnir u Beogradu završavaju u nedjelju, utakmicom 3. kola protiv francuskog Pays d’Aixa od 10.00 sati.