Liga prvaka / 11. siječnja 2022.

LIGA PRVAKA – Jadran minimalno poražen u Brescii

Jadran nije uspio dohvatiti barem bod kod talijanskog prvaka koji je u utakmicu ušao silno oslabljen. Točno je da trener Mile Smodlaka nije mogao računati na kapetana Šetku, te Butića, ali još je većih problema imao trenera domaćina. Alessandro Bovo, strateg Brescie uspio je za utakmicu okupiti samo 10 igrača, budući da su se na dan utakmice pozitivnim na PCR testu pokazali – Alesiani, Vapenski, Constantin-Bicari, Renzuto i T. Gianazza. Velik udarac. Doduše, uspjeli su se na vrijeme za susret protiv Splićana iz izolacije vratiti izvanredno bitni igrači Brescie – Gitto, Di Somma i Presciutti, ali oni su pak bili bez treninga punih 12 dana! Doista, nimalo lagano doba ni igračima za nastupati, ali niti trenerima za skupiti prvo sastav, a onda voditi momčad.

Nije onda previše za čuditi što je u utakmici bilo obostrano i puno promašaja, vrlo loše realizacije igrača više (Brescia 2-12, a Jadran 3-13), pa i malenog broja golova. U poluvremena 2:2, nakon treće dionice 3:3. Kao da je nogomet u pitanju. Nije nas stoga začudila pretjerano ni izjava trenera pobjednika, Alessandra Bova koji je izjavio:

Loš šut, loš igrač više, ali situacija je nama bila toliko teška danas, da je ovo maksimum što smo mogli postići.

A i postigli su maksimum – 3 boda. S hrvatskog gledišta šteta, poradi splitskog Jadrana koji je možda imao pobjedu na pladnju ili barem bod. Početkom zadnje četvrtine golom Mladena Delića, Jadran je poveo 4:3, a do kraja je ostalo 5 minuta i 41 sekunda. No, tu sada Brescia kao da izvlači onu posebnu, dodatnu, pričuvnu snagu iz pomoćnog akumulatora. U samo minutu i pol, prvo Luongo realizira peterac za 4:4 (05.25 do kraja), zatim iz kontre Dolce dovodi Bresciu prvi put u vodstvo nakon prve četvrtine 5:4 (04.44 do kraja), da bi u sljedećem napadu s 2 metra Di Somma odveo domaćina do plus dva ili 6:4 (03.58 do kraja). U utakmici s ovako malo golova, presudno. Doduše, u zadnjoj se minuti ukazala prilika. Mladi Stojanac je 44 sekunde prije kraja smanjio s igračem više, šutem s desne strane, da bi u zadnjoj sekundi utakmice, s igračem više pucao Delić s lijevog krila, ali ravno u vratara Tešanovića.

U ostalim utakmicama 7. kola A skupine, bez iznenađenja u Ateni i Tbilisiju, dok je uzbudljivo bilo u derbiju zato u Barceloni. Ondje je veći dio susreta gost iz Srbije vodio, od 3:1 pa do minimalnih vodstva, da bi u zadnjoj četvrtini Barceloneta preokrenula i povela čak 10:7 i 11:8 samo šest minuta prije kraja. Novi Beograd je uspio sustići zaostatak, a golom Strahinje Rašovića 12 sekundi prije kraja osvojiti jedan bod.

Olympiacos – Radnički 11:7 (Bijač 11 obrana za Grke)

Dinamo – Ferencvaros 7:14

Barceloneta – Novi Beograd 12:12.

Poredak: Brescia 17, Olympiacos 16, Ferencvaros 13, Barceloneta 11, Novi Beograd 11, Jadran 6, Radnički 4 i Dinamo 0.

Parovi 8. kola (26. siječnja): Jadran – Brescia, Novi Beograd – Barceloneta, Radnički – Olympiacos i Ferencvaros – Dinamo.