Liga prvaka / 25. rujna 2021.

LIGA PRVAKA – Jadran lagano preko Litavaca

U košarci bi to bio problem, ali u vaterpolu su Hrvatska i Litva dva svijeta. Jasno iskazano i u susretu Jadrana protiv litavskog prvaka Žaibasa (18:6) koji će podgoričku skupinu kvalifikacija za Ligu prvaka završiti bez boda. Jadran je tako u subotu došao i do druge pobjede u danu, nakon prijepodnevnog trijumfa nad ruskim Sintezom iz Kazanja.

U ionako neravnopravnoj borbi, Žaibas je vrlo brzo ostao i s igračem manje u rotaciji jer je već sredinom druge četvrtine jedan njihov vaterpolist (Pijus Vadvilavičijus) imao tri osobne. Trener Smodlaka je logično za ovakvu utakmicu posegnuo za izmjenama, pa tako protiv Litavaca nisu igrali kapetan Anđelo Šetka i centar Nikša Dobud. Umjesto njih su priliku dobili mladići, Antun Pavlović i Andro Galić koji je primjerice rođen 2006! Obojica su se i upisali u strijelce, obojica su postigla po 2 pogotka. Kakva je bila utakmica podosta govori i podatak da je trajala samo 55 minuta, što je u seniorskom vaterpolu raritet.

U nedjelju, posljednjeg dana turnira u Podgorici, Jadran igra od 12.30 sati protiv Obradovićeve momčadi, turskog prvaka ENKA iz Istanbula.