Liga prvaka / 29. listopada 2022.

LIGA PRVAKA – Jadran juri u Europu

Najavljivano – očekivano – ostvareno. Jadran je u Splitu, u prvoj utakmici trećeg, završnog kvalifikacijskog kruga za ulazaka u Ligu prvaka ‘pomeo’ rumunjskog doprvaka Oradeu, 9:3.

Splićani i bez ozlijeđenog kapetana Anđela Šetke, pa onda i s ranim trećim isključenjem ljetošnje prinove, mladog Marina Tomasovića (dakle, igračem manje u rotaciji), za Oradeu su svjetlosnu godinu daleko u kvalitativnom pogledu. Ovaj Jadran bi štoviše bio jači čak i za Oradeu iz njezinih ‘zlatnih vremena’, prije 3-4 godine dok su bili prvaci Rumunjske. Ne treba više pogledavati prema gol-razlici, pa temeljem toga donositi zaključak da je Jadran prošao dalje, da to Rumunji u uzvratu ne mogu stići. Ne, istu ili u najmanju ruku sličnu priču očekujemo i u uzvratnoj utakmici na zapadu Rumunjske za tjedan dana.

U prvoj četvrtini, čak možda i cijeloj prvoj polovici utakmici, jadranaši još nisu iskazali puni napadački potencijal. No, zato su obrambeno bili na visini. Primiti tri pogotka u cijeloj utakmici, od toga dva u zadnje tri četvrtine, zaslužuje pohvalu.

Uzvratna utakmica Oradea – Jadran na rasporedu je sljedeće subote, 5. studenoga u Rumunjskoj.