Liga prvaka / 8. listopada 2021.

LIGA PRVAKA – Jadran ‘ispreskakao’ Kotorane

Splićani su kvalifikacijski turnir pred svojom publikom počeli ‘u i sa stilom’. Nametnuvši se jednostavno od prve minute kao jači, bolji, kvalitetniji, iskusniji sastav. Primorac jednostavno nije imao šanse. Jedina utjeha, ako im je baš osobita, jest da su imali početno vodstvo (0:1), ali jako je malo trebalo pa da se sruši kanonada po kotorskom golu – Dobud, Harkov, Butić i Delić – i već je pri kraju prve dionice bilo 4:1 za Smodlakin sastav. Smanjio je kapetan gostiju, Gopčević (4:2), da bi početkom druge dionice ponovo počeo ‘prokišnjavati’ u obrani Primorca. Harkov, pa dvaput Bukić, te je minutu prije ‘velikog’ odmora bilo jednako velikih +5 za Jadran (7:2).

Kako je vrijeme odmicalo tako se prednost u korist hrvatske momčadi samo uvećavala, da bi na kraju stala na plus 9 ili konačnih 16:7.

U drugoj je utakmici u ovoj skupini, Barcelona jednako uvjerljiva nadjačala Oradeu 15:6.

Raspored 2. kola u Splitu, subota, 9. X.

(18.30) Jadran – Barcelona (SportKlub 3)