Liga prvaka / 21. ožujka 2023.

LIGA PRVAKA – Dubrovčani poraženi od Sabadella

U 10. kolu B skupine Lige prvaka, Jug Adriatic osiguranje je poražen na gostovanju kod Sabadella, inače vodeće momčadi Španjolskog prvenstva, 15:12.

Upozoravali smo prije utakmice kako Sabadell ne treba suditi po tomu što su prije ove utakmice bili posljednji, a tu su čak i ostali. Sabadell vrijedi puno više od tih sada 7 bodova i zadnjeg mjesta. Uostalom, u Španjolskoj su prvoplasirani, jedini sa stopostotnim učinkom, jedini koji su svladali i Barcelonetu, te sigurno imaju kvalitetu. Nažalost, u to su se uvjerili i igrači našeg prvaka.

Ono što je zanimljivo da je Jug Adriatic osiguranje imao zapravo vrlo dobru realizaciju igrača više (10-15) ili puno bolju od suparnikove (7-14). Jugaši su imali vratara Popadića koji je obranio 11 udaraca ili 4 više od Sabadellovog reprezentativnog čuvara mreže Lorrija. Gdje je onda nastao ili bio problem? Dobar dio toga je otkrio trener Gospara Vjeko Kobešćak u izjavi nakon utakmice.

Početak je bio dekoncentriran, 3:0 za domaćina nakon prve četiri minute. Ipak, Dubrovčani su izjednačili na 3:3 odnosno 4:4 i to odreda pogocima Fatovića i Kakarisa. Obojica po 2 gola. Do kraja treće četvrtine smo gledali rezultatski izjednačenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj je naša momčad u drugoj polovici druge četvrtine povela i minimalno vodstvo imala sve do kraja te dionice. Doduše, početkom treće četvrtine ostali su jugaši bez drugog centra Kakarisa (treća osobna)

U zadnjih 8 minuta čak su 6 pogodaka primili jugaši, dva tek dali, i jasno da se s takvim brojkama, učinkom ne može do pobjede. Točno 2 minute i 47 sekundi prije kraja Dušan Baničević je s 2 metra i na igraču više matirao Popadića za vodstvo Sabadella 12:10, a točno 60 sekundi kasnije slijedio je još jedan napad domaćina s brojčanom prednošću kojeg je s vanjske pozicije sjajnim šutem, mora se priznati, okončao Cabanas za 13:10. Tri gola razlike, manje od tri minute do kraja, to se teško stiže. Posebno kada je Bertran, točno 1.16 minuta do kraja potvrdio pobjedu golom za 14:11.

Izjave trenera

Vjekoslav Kobešćak (Jug Adriatic osiguranje):

– Sabadell je jednostavno bio bolja momčad, posebno u prvoj i zadnjoj četvrtini. Mi smo imali neke čudesno dobre stvari u igri, ali isto tako i vrlo, vrlo loše. Recimo nismo mogli spojiti 2-3 ‘vezane’ obrane. Obrana je bila velik problem za nas. Valera nam je sam zabio 5 golova. S tako nečim ne možete igrati Ligu prvaka, tako da Sabadellu čestitke, a nama preostaje teška borba do kraja.

Quim Colet (Sabadell):

– Čudesna utakmica. Počeli smo jako dobro, a završnica nam je bila i još bolja. Ovo je za nas velika pobjeda i jako značajna za ovu našu mladu momčad.

Brescia prokockala pobjedu

Najuzbudljivija utakmica 10. kola u B skupini sigurno je bila ona između OSC-a i Berscie u Budimpešti. Talijanska je momčad bila suverena prve tri četvrtine s vodstvima 6:2, 9:5 i 13:9 nakon treće dionice. U zadnjoj, potpuni preokret. Mađari su ovaj dio igre dobili 5:1, te osvojili bod.