Liga prvaka, Seniori / 20. travnja 2021.

LIGA PRVAKA Dubrovčani osigurali 2. mjesto

Pobjedom nad Ortigiom 11:9 u 9. kolu A skupine Lige prvaka, naš Jug Adriatic osiguranje osvojio je i matematički drugo mjesto u skupini, a koje im u Beogradu na završnom turniru početkom lipnja donosi za suparnika u četvrtfinalu trećeplasiranog iz B skupine. Suparnika kojeg teško da ćemo spoznati prije četvrtka i okončanja nadmetanja na budimpeštanskom turniru. Ujedno, tko god to bio, bit će vrlo neugodan i snažan sastav jer su ondje potpuno praktički poravnati Ferencvaros, Brescia i Barceloneta.

Što se tiče utakmice sa sicilijanskom momčadi, jugaši su načelno cijelo vrijeme imali susret pod nadzorom. U početku je tek, ali vrlo kratko Ortigia vodila (3:1), no odlika Jugove igre protiv talijanskog sastava, a posebno u prve dvije četvrtine bila je solidna obrana (unatoč 4 primljena gola u prvoj četvrtini), no još više od toga napad. Do sredine druge dionice realizacija igrača više Dubrovčana je bila stopostotna (4-4) uz još jedan ishođeni peterac. Istodobno je Ortigia postigla tek jedan pogodak iz 4 napada s igračem više u bazenu. Talijani su u početku bili puno agresivniji, pa je slijedom toga Rocchi već u 12. minuti ‘izletio’ s tri osobne. Uz to, napravili su i čak 3 prekršaja u napadu samo u prve dvije četvrtine.

Malo manje od tri minute prije kraja druge četvrtine, pogotkom Obradovića iz protunapada, Jug Adriatic osiguranje je prvi put poveo nešto osjetnije (8:5) i to je načelno bio trenutak presude.

Ovakva prednost u ovom dijelu utakmice ne bi mogla biti konačna ili presudna u većini slučajeva, ali jest u ovoj utakmici. Ortigia ipak nema tu širinu i kvalitetu kojom bi mogla nadoknaditi ovakav zaostatak. Uspjeli su se Sicilijanci u dva navrata približiti na gol zaostatka (9:8 i 10:9 za jugaše), ali to je bio Ortigiin maksimum u ovoj utakmici.

Naš prvak sutra, u srijedu od 20.15 igra posljednju utakmicu 10. kola i cijele A skupine protiv Pro Recca (SportKlub 3). Bit će to utakmica prestiža jer su oba kluba sigurno prvi odnosno drugi u skupini.