Liga prvaka / 4. lipnja 2022.

LIGA PRVAKA – Jugaši izgubili od Marseillea

Hrvatski je prvak Jug Adriatic osiguranje okončao s natjecanjem na završnom turniru Lige prvaka u Beogradu. U susretu za 7. mjesto, momčad Marseillea se pokazala boljom, pobijedivši praktički u završnici susreta. Naime, tri i pol minute prije kraja bio je neodlučeno (12:12), da bi u 90-ak sekundi Francuzi preko Vukičevića, te Romaina i Thomasa Vernouxa doveli prvaka Francuske u nedostižnu prednost – 15:12.

Jugaši su bili bitno oslabljeni neigranjem reprezentativnog kandidata Marka Žuvele na kojeg zbog crijevne viroze trener Kobešćak nije mogao računati. Marseille je puno bolje otvorio utakmicu i poveo 4:1. Do sredine druge dionice je naša momčad preokrenula do 7:5 u svoju korist, no Marseille je brzo poravnao. Izjednačena utakmica bila je do spomenutih tri i pol minute prije utakmice. Inače, ponajbolji igrač utakmice bio je hrvatski reprezentativac u redovima Marseillea, Ante Vukičević s 4 pogotka.

Vjekoslav Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja:

Danas smo imali i još jednog igrača manje u rotaciji jer nisam mogao računati na Žuvelu. Time nam je utakmica bila još teža. Imali smo ponovo loš početak, kasnije je već bilo puno bolje, ali ne toliko da bi pobijedili. Neovisno što smo na koncu osmi, ovo je ipak bio dobar turnir za nas.