Liga prvaka / 15. prosinca 2021.

LIGA PRVAKA – Demonstracija Jugove snage

Peti nastup, uvjerljiva četvrta pobjeda i proboj na drugo mjesto skupine B Lige prvaka. Telegrafski, u jednoj rečenici bi se i na ovakav način dalo svesti izvješće s beogradske utakmice u kojoj je naš doprvak, Jug Adriatic osiguranje na najzorniji mogući način prikazao razliku u kvaliteti u odnosu na Crvenu zvezdu.

Najjednostavnije rečeno, domaćin nije imao ni miligram šanse za išta drugo osim uvjerljivog poraza. Ostat će zapisano, iako će malo tko i zapamtiti baš, da je Zvezda povela 2:0, pa i 3:1. Možda će se tek poneko sjećati da je po isteku prve četvrtine rezultat bio 4:4. Sjajan za domaćina, ali nikako ne i za goste koji su to stavili do znanja u drugoj dionici u kojoj su ‘razbili’ suparnika, usred Beograda ‘ugasili’ Zvezdu.

Samo u toj dionici Dubrovčani su postigli 7 pogodaka. Bilo je tu svega, od kontre Fatovića, bravura Kakarisa poput šraube s 2-3 metra i sjajnih, brzih realizacija igrača više Jokovića i Fatovića. Upravo su dva posljednje spomenuta igrača bila i golovima najučinkovitiji u pobjedničkim redovima, svaki po 5. Ne može se osporiti i da je Jug Adriatic osiguranje odigrao vrlo dobre napade s igračem više (8-11). Iako, po okončanju utakmice, trener Kobešćak baš i nije bio prezadovoljan. Ili kako je sam rekao “zadovoljan rezultatom, ne i igrom”.

Činjenica je i da su jugaši vrlo rano ostali bez braniča Benića zbog treće osobne (13. minuta), a do kraja susreta prijevremeno su morali iz bazena i Burđelez, Žuvela, Argyropoulos. Pa ipak, svemu unatoč naš je predstavnik bez ikakvih problema ne samo priveo utakmicu kraju, već ostvario i visoku pobjedu.

Izjave trenera:

Aleksandar Filipović (Crvena zvezda):

Jug je jedan od najboljih sastava u Europi. Mi smo dali sve od sebe u ovom trenutku, ali oni su prejaki za nas, ovog trenutka.

Vjekoslav Kobešćak (Jug Adriatic osiguranje):

Pogledate li rezultat i ako se samo na njega referirate, može vas zavarati. Zato jer mi sigurno nismo odigrali dobru utakmicu, nismo imali mirnoće i o tomu ćemo još morati malo porazgovarati. Početak nam je bio vrlo loš, a i obranu smo skoro cijelu utakmicu odigrali loše. Nisam zadovoljan! Jesam zadovoljan rezultatom, ali s prikazanom formom, igrom… nimalo!

LIGA PRVAKA – Pro Recco iskazao snagu

Napominjali smo u najavi ostalih utakmica 5. kola B skupine kako nam je teško izdvojiti i jednu u pogledu neke veće neizvjesnosti. Iako, opreza radi, dali smo mogućnost da bi možda OSC u Budimpešti mogao malo zakomplicirati život Pro Reccu. Ruku na srce, nismo baš i vjerovali u to, a onda nam je sama utakmica dala za pravo.
Suknova squadra je ‘uništila’ domaćina već prvoj četvrtini (5:2), pa nastavila i u drugoj (6:2), početkom treće (7:3)… Ima li smisla nastavljati? U mađarskom sastavu su šuterski zakazali njihova prva imena – Manhercz (1-8), V. Vigvari (1-7), Burian (1-7). Još je OSC i dobro prošao izgubivši samo 6 razlike.

Pred dolazak u Marseille, u redovima Waspo 98 Hannovera su se hrabrili i hvalili da su u uzlaznoj formi. Onda ih je na jugu Francuske ‘spustio’ sastav našeg Ante Vukičevića. Već sredinom druge četvrtine bilo je 6:2 za Marseille, a sve u nastavku… ‘jednosmjerna utakmica’. Njemačka momčad možda i jest u usponu forme, ali ne baš tolikom da može nauditi najugodnijem iznenađenju dosadašnjeg dijela sezone, francuskom prvaku, Marseilleu.

U Berlinu je Spandau 04 naravno pobijedio najslabiji sastav u skupini, rumunjsku Steauu. Berlinčani su rano i visoko poveli (3:0 i 6:2), u jednom se trenutku malo opustili dopustivši gostima da stignu na gol zaostatka (7:6) pred kraj treće dionice, da bi Spandau 04 vrlo brzo utakmicu vratio u rezultatski za njih mirne vode.

Za tjedan dana slijedi i posljednje kolo Lige prvaka u ovoj kalendarskoj godini.