Liga prvaka / 9. travnja 2022.

LIGA PRVAKA – Bušlji i Bijaču ‘visi’ Beograd

U subotu je preostalim trima utakmicama, kompletirano 12. kolo A skupine Lige prvaka. U derbiju u Ateni, budimpeštanski Ferencvaros je ostvario vrlo značajnu pobjedu nad izravnim suparnikom za po svemu sudeći četvrto mjesto. Pobjedu nad Olympiacosom su Mađari osigurali u trećoj četvrtini inače izjednačene utakmice. Tu su dionicu igrači trenera Zsolta Varge dobili 5:2 i to je bio jezičac na vagi za pobjedu Fradija.

Naš reprezentativni vratar u grčkom sastavu, Marko Bijač nije imao svoj dan (4 obrane), ali dvostruko je slabiji bio i kolega mu Zerdevas koji ga je u jednom trenutku odmijenio (2 obrane). Budući da je Ferencvaros u predstojeće dvije utakmice koliko je ostalo do kraja nadmetanja po skupinama, domaćin (Radničkom i Brescii), Mađari su u solidnoj prednosti. Odnosno, umanjeni su znatno izgledi za našeg Bijača i Bušlju da vide beogradski završni turnir Lige prvaka.

Barceloneta trenera Elvisa Fatovića ‘raznijela’ je prvaka Gruzije uz 7 pogodaka Alberta Munarriza. Gosti nisu postigli niti jedan pogodak zadnje dvije četvrtine.

Brescia ne da nikome ni blizu vrha, a sada su svladali kragujevački Radnički za kojeg je 1 pogodak postigao naš reprezentativni centar Josip Vrlić.