Liga prvaka / 17. prosinca 2020.

LIGA PRVAKA – Barceloneta u derbiju bolja od Brescie

Utakmicama 3. kola B skupine u Budimpešti, završen je prvi od planirana tri kruga ‘balon-turnira’ Lige prvaka planiranih za ovu sezonu.

U derbiju u Duna Areni, ujedno posljednjoj utakmici cijelog turnira, prvak Španjolske, momčad Barcelonete svladala je Bresciu koja je dan ranije odnijela glatku pobjedu nad Ferencvarosem. Možda je djelomice danak Talijanima uzeo i baš taj susret, dan ranije jer smo i upozoravali na takvu mogućnost, što opet ni u kojem slučaju ne može umanjiti vrijednost ne samo pobjede nego i snage Barcelonete. Katalonci su utakmicu dobili u trećoj i početkom četvrte četvrtine kada su poveli 7:3 sedam minuta prije kraja. Naš Joković nije imao najbolju večer jer je od 8 šuteva samo jedan pogodio cilj, za 3:3 u drugoj dionici.

Donekle je zanimljiv rezultat utakmice Dinamo – Jadran (HN). Crnogorski prvak je izgubio od prvaka Gruzije u čijim je redovima najbolji pojedinac ponovo bio Hrvat s gruzijskom putovnicom i kapetan Dinama, Marko Jelača. No, ma koliko na prvi pogled pobjeda imala primjesu senzacije, to baš i nije tako.

Prvak Crne Gore je bitno drukčija, ni približno onoliko kvalitetna momčad kao minulih godina, te dva poraza u Budimpešti, kao i prijašnja dva i u njihovoj nacionalnoj ligi (4 poraza u zadnjih 5 utakmica) nisu slučajnost.

Ferencvaros se pak poigrao s Waspo 98 Hannoverom, domaćinom završnog turnira Lige prvaka koji nakon tri utakmice nema niti jedan bod.

Rezultati 3. kola – skupina B (Budimpešta):

Dinamo Tbilisi – Jadran (HN) 11:8 (2:1, 2:3, 3:0, 4:4) – Jelača 3 gola za Dinamo.

Waspo 98 Hannover – Ferencvaros 6:19 (0:4, 2:4, 2:5, 2:6) – Ćorušić i Muslim po 1 za poražene.

Brescia – Barceloneta 6:8 (2:1, 1:3, 0:2, 3:2) – Joković 1 za Bresciu

Poredak: Barceloneta 9, Brescia 6, Ferencvaros 6, Dinamo 3, Jadran (HN) 3 i Waspo 98 Hannover 0.

Sljedeći turniri A i B skupine Lige prvaka odigrat će se u ožujku 2021.