Liga prvaka / 3. lipnja 2022.

LIGA PRVAKA – Barceloneta bolja od jugaša

U utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta na završnom turniru Lige prvaka u Beogradu, momčad Barcelonete je svladala naš Jug Adriatic osiguranje 12:9.
Od prve je minute momčad španjolskog prvaka nametnula i ritam, imala i stalnu prednost, te je na koncu zasluženo slavila. Jug Adriatic osiguranje je uspio u dva tek navrata izjednačiti (1:1 i 2:2), da bi već nakon polovice utakmice bilo 6:2 za sastav trenera Elvisa Fatovića.

IZJAVE

Vjekoslav Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja:

Obje momčadi su iscrpljene, obje su izgubile dan ranije na isti način, a jučer smo dali sve, stvarno sve. Čak se i ukazala mala nada u trećoj četvrtini. Nije dobro izgubiti, ali onaj jučerašnji poraz je bio bolniji. Sutra ćemo pokušati završiti sezonu s pobjedom. To bi bilo važno jer smo sve u svemu imali dobar niz ove sezone.

Elvis Fatović, trener Barcelonete:

Bilo je teško za obje momčadi oporaviti se od jučerašnjih utakmica i nijedna momčad nije mogla igrati na istoj razini kao dan ranije. Drago mi je ipak bilo vidjeti kako su moji igrači reagirali

U utakmici koja je prethodila, Waspo 98 Hannover je pobijedio Marseille 11:9, zahvaljujući sjajno odigranoj zadnjoj četvrtini u koju se ušlo još s vodstvom francuskog prvaka. Za Waspo 98 Hannover je najviše pogodaka, čak 6 postigao naš Petar Muslim, dok je za poražene strijelac jednog pogotka bio Ante Vukičević.