Liga prvaka / 14. studenoga 2020.

Jadran na sekundu do pobjede

U 4. kolu A1 kvalifikacijske skupine za odlazak u Ligu prvaka, naš Jadran je samo sekunda dijelila do pobjede nad Barcelonom. Samo toliko prije kraja utakmice je Delgado uspio postići gol za konačnih 8:8. Sama je utakmica bila silno zanimljiva, na trenutke i odlična.

Prve dvije četvrtine kao da su se protekle u nekom ‘oprobavanju’ snaga, ‘osluškivanju’ suparnika. Nećemo reći da nije bilo obostrane inicijative, ali je i obrambena koncentracija bila na solidnoj razini. Potpuno izjednačenoj što sugerira i kretanje rezultata u te prve dvije dionice (2:2 i 2:2). U trećoj smo gledali ‘eksploziju’ Jadrana. Daleko najboljih 8 minuta Smodlakine momčadi na ovom turniru.

Vratar Luka Podrug je u tom razdoblju ‘vezao’ tri dobre, bitne obrane, ali cijeli obrambeni blok ispred njega se doimao sjajnim. Pokretljiv, aktivan, uz puno pomaganja. Najčešće zona, ponekad u kombinaciji s presingom. A napad… raznovrstan i munjevit. Bilo je tu svega. Od kontri 2 na 1 (gol Milardovića za 8:4 vodstvo) ili prije toga jako dobro izvedena akcija s igračem više, uplivavanje raspoloženog Šetke s desne strane na vratnicu u pravom trenutku (gol za 6:4). Barcelona nije imala protulijeka za Jadranovu obrani, ali i napad. Igrač više Splićana u tim trenucima sjajan (5-8), dok s druge strane Barcelona nije četiri uzastopna napada s brojčanom prednosti znala i mogla iskoristiti. Uoči zadnjih osam minuta 8:4 za Jadran.

No, sada kao da je došao red i da Barcelona iskaže svoje atribute, a nije da ih nema. Već u prve dvije minute te dionice dva gola, čisto da navijeste da ništa nije gotovo. Pet minuta prije kraja smanjili su na 8:7. Samo 28 sekundi do kraja Jadran je imao igrača više, ali napad nije urodio plodom. Logično, trener Barcelone je odmah zatražio minutu odmora i tako na tek 7 sekundi prije kraja dobio priliku u zadnjem se napadu ipak bliže i brže smjestiti pred Jadranov gol. Katalonski je dogovor za zadnji napad očito bio jako dobar jer je sekundu prije kraja Adrian Delgado pogodio za izjednačenje (8:8). Ovakvim rezultatom, Barcelona je zbog bolje gol-razlike u odnosu na bodovno poravnati Jadran, zauzela drugo mjesto u skupini A1, dok jadranašima pripada pozicija broj 3.