Kup Hrvatske / 27. listopada 2023.

Kvalifikacije Kupa – skupina Zagreb

Na bazenu uz Savu u petak je počeo kvalifikacijski turnir zagrebačke skupine za plasman na završni turnir u Zadru. U obje su utakmice poprilično uvjerljivo pobijedili favoriti ovog turnira.

Žapci riješili dvojbu u trećoj četvrtini

Korčulanski KPK se i više nego dobro držao u prvoj polovici utakmice protiv Mladosti. Uostalom, Zagrepčani su prvi put poveli tek sredinom druge četvrtine, a na polovici utakmice je bilo minimalnih 6:5 za domaćina.

No onda, u trećoj četvrtini ‘pada’ odluka. S glatkih 5:0 su Zagrepčani riješili ovaj dio igre i time riješili pitanje pobjednika.

Raspucano Primorje EB

Riječani su bili i više nego uvjerljivi protiv Medveščaka. Ispalo je poput kakvog šuterskog treninga. Prvi su gol Medvjedi uspjeli postići 7 sekundi prije kraja treće četvrtine, a tada je već bilo 9:0 za Riječane. Koliko su primorjaši bili neumorni u rešetanju suparničke mreže možda ponajbolje svjedoči situacija iz zadnjih sekundi. Dvije sekunde prije kraja su Riječani oteli loptu, zaradili izbačaj i odmah krenuli u realizaciji. Sa sirenom je za konačnih 16:2 pogodio Niko Čubranić.

U momčadi Primorja EB osim vratara, gol nisu dala samo dvojica igrača – Karlo Babić i Roko Vuković.