Kup Hrvatske / 28. listopada 2023.

Kvalifikacije Kupa – skupina Zagreb

Uzbudljivo je, zanimljivo i neizvjesno bilo u obje zagrebačke utakmice 2. kola kvalifikacijskog turnira Hrvatskog kupa u Zagrebu. Kronološki druga utakmica, sraz Mladosti i Primorja EB je štoviše otišla do tzv. ruleta peteraca.

Primorje EB nadomak Zadra
Riječani su petercima pobijedili Mladost, drugi put uzastopno u zagrebačkom bazenu. Prethodni put je to bilo za treće mjesto u državnom prvenstvu prošle sezone, a u subotu navečer za prvo mjesto u skupini i vrlo, vrlo vjerojatan odlazak na završni turnir u Zadar (1. i 2. prosinca).
Nije još matematički sigurno jer Primorje EB ima 5 bodova, Mladost 4 (poraženi petercima dobiva bod, a pobjednik 2), ali Riječanima je sada potrebna samo pobjeda u nedjelju ujutro nad KPK za potvrdu onog što su velikom mjerom već učinili.

Nije se to međutim dalo za nasluti samo 8 minuta prije kraja ili nakon tri četvrtine. Mladost je imala gotovo pa dobivenu utakmicu, vodila s 3-4 gola razlike. Nakon neizvjesne prve četvrtine, u drugoj dionici su se domaćini uspjeli značajnije odvojiti. U poluvremenu su imali prednost 7:4. U postavi trenera Zorana Bajića bio je i oporavljeni ljevak David Mijić, sigurno najopasniji kod mladostaša. Riječki šut nije bio ubojit, obrana Žabaca na mjestu, nije bilo ni kontre gostiju.

U prvoj minuti treće dionice Mladost je imala i 4 gola prednosti (8:4). Do kraja te dionice je ostalo na visokih +3 (10:7). No, koliko su sigurno mukotrpno gradili tu prednost, tako su je olako domaći igrači izgubili. S druge strane, komplimenti Riječanima na upornosti i ustrajnosti. Već do sredine zadnje četvrtine su izjednačili na 10:10. Ostatak vremena do konca 32. minute igralo se ‘gol na gol’, do 12:12. Mladost bi povela, Primorje EB izjednačilo.
U raspucavanju peteraca samo jedan igrač Mladosti nije pogodio mrežu. Udarac Gorana Solje je zaustavila vratnica, dok su svi primorjaši bili precizni.

Korčulanima pobjeda u završnici
Izgleda da ovo nije bila dobra subotnja večer u Zagrebu za zagrebačke klubove jer je prije Mladosti pokleknuo i drugi ovdašnji prvoligaš, Medveščak.

Bolji od Medvjeda bili su Korčulani iz KPK. U ovom je susretu cijelo vrijeme bila naglašena izjednačenost, s tim da je KPK zadnju četvrtinu riješio bez primljenog gola, a postigao dva. Taman za preokret od 6:7 do pobjede 8:7.