Kup Hrvatske / 27. listopada 2023.

Kvalifikacije Kupa – skupina Šibenik

Istodobno s turnirom u metropoli, i u Krešimirovom se gradu okupio kvartet koji se bori za jedno mjesto koje vodi na završni turnir Hrvatskog kupa. Baš kao u Zagrebu, obilježje prvog dana ili kola su poprilično uvjerljive pobjede momčadi koje su na papiru slovile za favorita uoči početka utakmice.

Desetka za Solaris

Šibenčani su na 10 razlike (17:7) ostavili suparnike iz susjednog grada, Zadar 1952. Samo u prvoj četvrtini se igralo izjednačeno, bez ijedne prednosti na jednu ili drugu stranu, barem nakon prvih osam minuta. Dokazuje to i rezultat prve četvrtine (4:4). Sljedeće tri dionice su međutim domaći igrači riješili vrlo uvjerljivo u svoju korist, a Zadrani su uspjeli dati samo po 1 gol u svakoj od preostalih četvrtina

Brza pobjeda mornarevaca

Mornar je u splitskom mini-derbiju vrlo brzo u biti pobijedio, ‘razoružao’ OVK Split. Nakon malo više od polovice prve četvrtine već je bilo glatkih 3:0. Momčad OVK Splita je u toj četvrtini uspjela samo u dva navrata smanjiti na 2 gola zaostatka (3:1 i 4:2). To je bio krajnji njihov domet, a kako je utakmica odmicala, tako su mornarevci samo sve jače pritiskali i sve se više rezultatski udaljavali. Na kraju druge dionice 9:3, pred kraj treće 12:6…