Kup Hrvatske / 29. listopada 2023.

Kvalifikacije Kupa – skupina Šibenik

Nedjeljne utakmice kvalifikacijskog turnira u Crnici načelno su bile stvar ‘pro forme’. Naime, ono glavno zbilo se još u subotnju večer kada je Solaris pobjedom nad Mornarom (10:4) osigurao prvo mjesto i plasman u polufinale završnog turnira Hrvatskog kupa.

Deset razlike i za mornarevce

Vaterpolska nedjelja u Crnici je bila očito u znaku brojke 10. S toliko je golova slavio Solaris, ali jednako tako i Mornar protiv Zadra 1952. Zadrani u drugoj i četvrtoj četvrtini nisu postigli ni gola, tako da je konačan rezultat 15:5 vrlo precizna preslika zbivanja u bazenu.

Uvjerljiva potvrda Sunčanih

Spomenuto prvo mjesto Šibenčani su samo potvrdili, na suveren način u 3. kolu protiv OVK Splita. Bez i najmanje dvojbe, čak i natruhe ikakvih problema. Od prve do zadnje minute su Seferovićevi učenici vodili, te samo s vremenom podizali prednost, sve do konačnih 14:4.