Kup Hrvatske / 28. listopada 2023.

Kvalifikacije Kupa – skupina Šibenik

Za razliku od Zagreba, skupina u Zagrebu je već dala temeljni odgovor – tko je prvi odnosno tko ide u Zadar, 1. i 2. prosinca na završni turnir Hrvatskog kupa?

Solaris izborio Final Four

Šibenčani su ovog trenutka u krugu 4 najbolje momčadi u Hrvatskoj. Barem tako nalaže činjenica da su Sunčani uspjeli izboriti nastup na završnom turniru ili tzv. Final Four natjecanju Kupa.

Solaris je nakon pobjede u 1. kolu protiv Zadra 1952 (17:7), potvrdio taj trijumf s novom pobjedom koja mu jamči 1. mjesto neovisno učinku u 3. kolu. U subotnju je večer momčad trenera Seferovića svladala Mornar 10:4.

Prva četvrtina nešto poput malog ‘ispipavanja’ ili šibenskog zagrijavanja, a onda pune dvije četvrtine (2. i 3. dionica) bez primljenog gola. Tako je Solaris došao do pobjede. U biti, matematički čak je i puno više vremena proteklo između 3. i 4. pogotka gostiju iz Splita. Točno 24 minute! Tri četvrtine.

Zadrani za prestiž

U dvoboju sastava koji su u 1. kolu poraženi, Zadar 1952 je minimalno, ali i zasluženo dobio OVK Split. Naime, Zadrani su daleko češće i duže bili u vodstvu. Splićani su vodili samo jednom, 6:5 pred kraj treće četvrtine. Baš od tog trenutka, Zadrani su zaredali s četiri gola, te su povevši 9:6 šest minuta prije kraja načelno i osigurali pobjedu. Posljednji pogodak za ublažavanje poraza, OVK Split je postigao 40-ak sekundi prije kraja.