Kup Hrvatske, Mlađi kadeti / 4. rujna 2020.

KUP RH – Mlađi kadeti: Trofej mladim Šibenčanima

SOLARIS – PRIMORJE EB 13:12 5m (7:7) (3:2, 1:3, 1:1, 2:1 – 6:5)

ZAGREB – Suci: Gavrilović i Marković. Opunomoćenik: Žižak.Solaris :Borna Komesarović, Frane Slavica(1), Toni Marinčić, Ivano Belamarić, Lovre Goleš(2), Bruno Belamarić, Jure Desnica(2), Niko Radovčić, Patrik Supić, Slavko Brajković, Mate Maretić, Karlo Ražov(2), Ante Lacmanović, Anton Bračanov, Trener:Denis Seferović  Primorje EB :Petar Maravić, Ivan Šurbek(2), Bruno Marić(2), Andro Kregar, Patrik Turk, Josip Bačić, Luka Franulović, David Vukelić, Jan Jurašić, Borna Margitić(1), Viktor Tončinić(2), Marko Doknić, Borna Virag, Vito Stupar, Trener:Oleksandr Tiškivski

OSOBNE POGREŠKE: Solaris 1-1 (100%), Primorje EB 0-6.

Mladi vaterpolisti Solarisa iz Šibenika osvajači su ovosezonskog Hrvatskog kupa za uzrast mlađih kadeta. Oni su u finalu završnog turnira Kupa odigranog u Zagrebu, na bazenu na Šalati boljim izvođenjem peteraca, ukupno 13:12 svladali suparnike iz Rijeke, momčad Primorja EB.

Nakon 28 minuta ‘čiste’ (ovaj uzrast igra 4×7 minuta) bilo je neodlučeno 7:7. U neizvjesnom i izjednačenom susretu, Riječani su tijekom druge dionice uspjeli nadoknaditi zaostatak jednog gola za Šibenčanima iz prve četvrtine. Štoviše, u poluvremenu je Primorje EB bilo u plusu za jedan gol. U trećoj dionici svaki je sastav postigao po jedan pogodak, da bi zadnju četvrtinu u svoju korist riješili mali Sunčani, poravnavši na 7:7 i izborivši ‘lutriju peteraca’ u kojoj su se iskazali umješnijima i preciznijima, te na koncu zasluženo slavili.

Uz podjelu medalja odnosno pobjedničkog pokala mladim Šibenčanima, uručena su i pojedinačna priznanja.

Najbolji vratar je Borna Komesarić (Solaris)

Najbolji igrač je Viktor Tončinić (Primorje EB)

Najbolji strijelac turnira je Len Dujmić (Opatija) s 33 pogotka.

Prije finalne utakmice, odigrani su i susreti za broncu odnosno konačan poredak. Za treće mjesto Zadar 1952 bio bolji od Opatije 14:9. Zagrebačka Mladost je zauzela 5. mjesto pobjedom nad Jadranom 10:8. Dubrovački Jug AO je u utakmici za 7. mjesto bio bolji od Medveščaka 9:4.