Kup Hrvatske / 12. prosinca 2021.

KUP HRVATSKE – U polufinalu Jadran – Solaris i Jug AO – Mladost

Četiri momčadi sudionika završnog turnira Hrvatskog kupa u Zagrebu (18. i 19. prosinca) znali smo već dan ranije odnosno u subotu, a nedjelja nam je dala i točne polufinalne parove. U biti, onakve kakvi su se i naslućivali. Na plivalištu uz Savu će predstojeće subote, 18. ovog mjeseca, Jadran igrati protiv Solarisa, a Jug Adriatic osiguranje kontra Mladosti.

U biti, rasplet gruške skupine, točan poredak je ondje već bio znan, a u nedjelju u podnevnim satima na Poljudu su tek Jadran i Mladost odlučivali o mjestu broj 1, koje ipak nudi određenu povlasticu odnosno nešto slabijeg polufinalnog suparnika. Stoga i počinjemo sa splitskom skupinom i najzanimljivijom utakmicom, onom između Mladosti i Jadrana.

Momčadi trenera Smodlake se priključio branič Rino Burić, očito saniravši bolan lakat, ali jadranaši su cijeli turnir, pa tako i ovu utakmicu odigrali još uvijek bez Harkova i Dobuda. Splićani su držali pod kontrolom cijelu utakmicu, sredinom druge četvrtine su poveli 4:1, a u poluvremenu imali i 6:2. U zadnjoj je četvrtini golom Dašića, Mladost stigla na samo gol zaostatka (7:8), da bi golovima Duževića i Šetke u 55 sekundi, jadranaši otklonili mogućnost iznenađenja.

Mornar BS i Primorje EB su odigrali skoro pa prvenstvenu utakmicu, odnosno borbeno, do zadnje minute kao da je riječ o nadmetanju za bodove iako su oba sastava znala da nemaju šanse za Final Four u Zagrebu. Izuzmemo li prvu četvrtinu i dva kratkotrajna vodstva Bankara, mornarevci su vodili većim dijelom utakmice, pa i s tri gola razlike. Najbolji pojedinci susreta bili su Riječanin Noa Burburan (5 golova), te kod pobjednika, Marin Vrdoljak (6 pogodaka).

U Dubrovniku su zato odigrane dvije ‘relaksirajuće’ utakmice. Prvo je Solaris ostavio na 7 golova zaostatka Korčulane, s tim da je presudna bila treća dionica koju su Šibenčani dobili 6:1.

Jugaši su bili i još malo uvjerljiviji protiv POŠK-a (9 razlike), a trener Kobešćak je maksimalnu priliku dao mladićima, svojem drugom ‘ešalonu’ – Zvono, Bjelopera, Kolak, Burđelez, Mozara, Lončarić, pa u konačnici i Tomasović…