Regionalna liga, Seniori / 14. listopada 2023.

KPK i dalje neporažen u A1 ligi

Subota u Budvi je ponudila dva kola na turniru A1 lige. U biti, odigrano je kompletno 6. kolo, ali i jedna utakmica 7. kola. Riječ je o prijepodnevnom srazu slovenske reprezentacije i Zadra 1952.
Zadrani su nakon nadoknade početnog vodstva Slovenije (2:0), imali utakmicu pod svojom kontrolom ili barem najvećim dijelom. Nakon treće četvrtine Zadar 1952 je vodio 9:5, te se činilo da Zadrani sigurno brode k pobjedi. No, u zadnjih osam minuta, jedina reprezentacija u A1 ligi je uspjela utakmici podariti dramatiku. Tri minute prije kraja Slovenija je smanjila na 9:8, te je krenula agresivno prema izjednačenju, no zadarska je obrana izdržala.

U poslijepodnevno-večernjem dijelu programa, Zadrani su naletjeli na puno jačeg suparnika. Kotorski Primorac je bio i više no uvjerljiv pobijedivši s čak 14 golova razlike. Početkom treće dionice bilo je 11:1.

No, zato Korčulani ‘drže zaveslaj’ s Kotoranima iz Primorca. Naime, momčad KPK također još uvijek ne zna za poraz. U 6. kolu, a petoj utakmici momčadi trenera Marjana Kosovića, KPK je svladao domaćina turnira Budvu. Tri četvrtine su bile neodlučene, samo je jednu dobila jedna momčad. Bio je to naš KPK, u drugoj dionici, te solidno uvjerljivo (4:1) za i ukupna tri gola razlike.

Drame nije nedostajalo u utakmici Medveščaka i Cattara. Medvjedi su doduše vodili cijelim tijekom utakmice, od početnih 2:0, preko 8:5 do 9:6 koliko je bilo još minutu i pol prije kraja treće četvrtine. Tada je Medveščak naišao na nevolje. Stao je napad Zagrepčana, a počeli su ‘skupljati’ po tri osobne’ (Ljepava, Šimunović, a pred kraj i Gavranić). Cattaro je to koristio i malo-pomalo se topila prednost Medveščaka. Sve do izjednačenja (9:9) četiri minute prije kraja utakmice. Do kraja je ipak uspio Josip Tolja s igračem više pogoditi za pobjedu zagrebačke momčadi.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa, OVK Split je ostvario i drugu pobjedu. Splićani su svladali reprezentaciju Slovenije. Utakmica je imala neke sličnosti s prijepodnevnom utakmicom Slovenije i Zadra 1952. Naime, OVK Split je također vodio cijelo vrijeme, da bi Slovenci u zadnjoj četvrtini, četiri minute prije kraja došli na samo gol zaostatka (13:14). Golovima Marka Eleza i Antuna Pavlovića, Splićani su uspjeli potvrditi pobjedu.