Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 13. svibnja 2024.

Korčulani su 7. momčad u Hrvatskoj

Za razliku od prve utakmice u Zadru, u uzvratu za 7. mjesto u Korčuli, neizvjesnosti i dramatike nije bilo. Domaća momčad KPK uvjerljivo je, sa šest pogodaka razlike svladala Zadar 1952, ‘debelo’ nadoknadivši minus od jednog gola iz prve utakmice (13:12 za Zadar 1952).

Sam početak utakmice nije slutio na takav epilog. Gosti su poveli 2:0 i održavali takvo vodstvo do sredine četvrtine. Tada je slijedio preokret. Do konca prve dionice KPK je već vodio 3:2, a početkom druge povećao i na 4:2. Zadar 1952 je uspio izjednačiti, a na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćina (5:4). Treća je četvrtina načelno bila, odlučujuća. U ovom su dijelu igre Korčulani poveli 9:5, a završili dionicu s 10:6. Nije baš neuhvatljivo, ali jest teško dostižno.

Postalo je međutim nedostižno u zadnjoj četvrtini s vodstvima KPK od 11:6, pa sve do konačnih 14:8.