U16 reprezentacija / 22. kolovoza 2022.

KADETSKO SP (ž) – Prva pobjeda mladih Hrvatica

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija ostvarila je nakon dva poraza (Italija i Mađarska), prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u grčkoj Larissi. U 3. kolu, ujedno i zadnjem u A skupini, Hrvatska je pobijedila Tursku 7:4 i tako okončala skupinu na trećem mjestu.

To jasno, kako smo i najavljivali nije kraj puta, jer će se sada formirati nova skupina G u kojoj će osim Hrvatske biti po svemu sudeći Španjolska kao pobjednik C skupine i ujedno naš sljedeći suparnik (sutra, od 19.30 sati), te drugoplasirani sastav iz skupine D, Izrael.

Što se utakmice s Turkinjama tiče, bilo je sve samo ne lagano i jednostavno. Suparnice su blago iznenadile vodstvom 2:0 nakon prve četvrtine odnosno 3:1 u polovici utakmice. U trećoj su četvrtini naše djevojke uhvatile ritam, ali i zaostatak, poravnale na 3:3 i to je bio rezultat s kojim se ušlo u zadnjih 6 minuta utakmice. U zadnjoj je četvrtini Turska svladana uzastopnim golovima Rie Glas, Aurore Stipanov, Alke Lulić i Roze Pešić ua konačnih 7:4, pobjedu Hrvatske.