U16 reprezentacija / 27. kolovoza 2022.

KADETSKO SP (ž) – Hrvatice spektakularne 7. na svijetu

Hrvatske kadetkinje na Svjetskom su prvenstvu (do 16 godina) u grčkoj Larissi dodatno ugodno iznenadile, podignule ljestvicu uspješnosti na još višu razinu. To je ekipa koja se ne diči više samo time da su ušle u krug 8 najboljih. One su sedme na svijetu!

Hrvatska je naime u utakmici za 7. mjesto pobijedila Nizozemsku 8:6 (2:2, 3:2, 0:2, 3:0). Cijelu su utakmicu naše djevojke odigrale za ocjenu 10, ali u posljednjoj su četvrtini briljirale. Nije samo riječ o dionici u kojoj su sačuvale svoju mrežu netaknutom (u biti je gol sačuvan ukupno čak 11 i pol zadnjih minuta), već su ovime iskazale karakter, otpor mogućem malodušju i ne mirenje s porazom. Koji im nitko ne bi zamjerio jer je već ulazak u četvrtfinale bio najveći uspjeh u povijesti hrvatskog ženskog vaterpola na svjetskim prvenstvima.

Da ne spominjemo da pobjeda nad reprezentacijom tako moćne ženske vaterpolske sile kakva je Nizozemska, sama po sebi raritetna.

Najviše pogodaka za Hrvatsku postigla je Aurora Stipanov, četiri!