U16 reprezentacija / 21. kolovoza 2022.

KADETSKO SP (ž) – Hrvatice izgubile od Talijanki

U Grčkoj je počelo 1. Svjetsko prvenstvo za kadete i kadetkinje, a čast otvaranja natjecanja pripala je u Larissi sastavima Hrvatske i Italije. Riječ je o utakmici skupine A u kojoj se osim ove dvije reprezentacije, nalaze još Mađarska i Turska.

Očekivano, Talijanke su ubilježile pobjedu 9:5 (2:1, 3:3, 2:0, 2:1), ali nju su osigurali odnosno potvrdili tek u drugom dijelu utakmice u kojem su naše djevojke postigle tek jedan gol. Iako Hrvatska nije niti jednog trenutka vodila, prve dvije četvrtine su protekle u naglašeno izjednačenoj što se najbolje da za vidjeti iz kretanja rezultata – od početnih 1:1 i 2:2, pa do minimalnih 5:4 za Italiju nakon druge četvrtine.

U našim je redovima s 3 gola najefikasnija bila Ria Glas. Sutra, u ponedjeljak naša

ženska reprezentacija igra dvije utakmice. Prvo od 8.00 sati po našem vremenu protiv Mađarske, a zatim od 17.00 sati protiv Turske.