U16 reprezentacija / 25. kolovoza 2022.

KADETSKO SP (m/ž) – Iste večeri su izgubljena dva četvrtfinala

Obje hrvatske kadetske reprezentacije izgubile su četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Na smotri najboljih kadeta u Volosu (muškarci) i Larissi (žene), iste su večeri, u isto vrijeme, naše postave izgubile od reprezentacija iste države. Domaćina prvenstva – Grčke.

Naša ženska kadetska reprezentacija poražena je sasvim očekivano u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva do 16 godina u Larissi 12:7. No, ove su naše djevojke već ulaskom u krug 8 najboljih sastava učinile jako puno. Ono što niti jedna naša ženska ekipa dosad na SP-ima nije.
Ono za čime imamo žaliti je poraz muške vrste. Doduše, i prije utakmice se znalo da će u paru Hrvatska – Grčka, prisilno ‘otpasti’ iz borbe za medalju jedna jaka reprezentacija. Nažalost, ispalo je da je to baš naša. Nije trebalo biti tako da je bilo samo malo više koncentracije u redovima naše momčadi. Značaj utakmice, stres i pritisak bili su vidljivi u oba sastava i temeljem podatka o realizaciji igrača više – Hrvatska je bila na 1-12, a Grčka ništa baš silno puno bolja, 3-13.

Nakon početnog vodstva Grka u prvoj četvrtini (3:1), Hrvatska se u potpunosti vratila u susret dobivši drugu četvrtinu sličnim rezultatom, u smislu gol-razlike (5:3). Treću su dionicu naši igrači ponovo dobili, te ušli u zadnjih 8 minuta s prednošću 10:9, koja je onda početkom zadnje četvrtine i povećana golom Čurkovića za 11:9. Bilo je to sedam minuta prije kraja. Sedam minuta kasnije je bilo i dalje 2 razlike, ali… za Grčku!

U petak, 26. kolovoza, kadeti će igrati protiv Španjolske u 15.45 sati, a djevojke protiv Italije u podne po našem vremenu. Oba su susreta utakmice poretka od 5. do 8. mjesta.