U16 reprezentacija / 24. kolovoza 2022.

KADETSKO SP (m) – Hrvatska u četvrtfinalu

Muška kadetska reprezentacija plasirala se među 8 najboljih sastava na Svjetskom prvenstvu u grčkom gradu Volosu. U osmini finala Hrvatska je bila bolja od Brazila 6:4 (1:2, 2:2, 1:0, 2:0).

Dosad najteži ispit za naše mladiće na Svjetskom prvenstvu, a za vjerovati je da je tomu ponajviše doprinio određeni stres, činjenica da je ovo bila prva eliminacijska utakmica. S druge strane je bio suparnik koji je sve samo ne naivan ili bezazlen. Brazilci su i vodili 2:1, 3:2, te u poluvremenu 4:3. Ipak, stoji i podatak da posljednje dvije četvrtine odnosno zadnjih 12 minuta (kadetska četvrtina je dosad bila 6 minuta), Hrvatska nije primila niti jedan gol. Pohvale koncentraciji i čvrstini u obrani, a nje je trebalo biti jer se u zadnju dionicu ušlo s neodlučenim rezultatom – 4:4. Lagana igra živaca u zadnjih šest minuta.

Dva pogotka za vodstvo i potvrdu pobjede postigli su u završnih minutu i pol igre Bartul Bučević i Karlo Dragošević.

– Očekivali smo tvrdu utakmicu, takva se i pokazala. Drago mi je da smo mentalno ušli dobro u utakmicu i ostali čvrsti do kraja. Pobjeda je pobjeda i idemo dalje – nakon susreta će iz Grčke Gabriel Burburan.

U četvrtfinalu bi Hrvatska sutra trebala igrati najvjerojatnije protiv Grčke.