Vijesti / 1. kolovoza 2021.

KADETSKO PH – Zadrani su prvaci države

Kadeti Vaterpolskog kluba Zadar 1952 igraju najbolji vaterpolo u Hrvatskoj. Mali Zadrani čije smo igre hvalili još od početka nadmetanja u skupini, iskazali su odnosno potvrdili svoju kvalitetu i u finalu. Zadrani su svladali s lakoćom dubrovački Jug Adriatic osiguranje 15:8.

Jugaši su vodili minimalno samo tijekom prve i u prvoj polovici druge četvrtine. Tri minute i 50 sekundi do konca druge dionice, Zadar 1952 je prvi put poveo (4:3), te od tada ne da više nisu ispuštali, već su samo s vremenom i povećavali vodstvo. Već do kraja ove četvrtine bilo je 7:4 za Zadrane. U drugom dijelu treće četvrtine bilježimo i pet golova razlike (11:6) za momčad trenera Ive Radetića.

U potpuno istom ritmu, na krilima pobjede koja se već nazirala na obzoru, kadeti Zadra 1952 su jurnuli na jugaška vrata, te na koncu slavili s čak 7 pogodaka razlike. Briljirao je kod pobjednika Bartol Košta (6 golova iz 7 pokušaja), te Ante Donđivić (šut 4-4). Kod Dubrovčana, najraspoloženiji strijelac je bio Mateo Benussi s 3 gola.

Brončana medalja je pripala mladićima iz Primorja EB koji su za treće mjesto nadjačali splitski POŠK 1937 s osam pogodaka razlike, 17:9. Po pet pogodaka su za Riječane postigli Viktor Tončinić i Luka Franulović.

Za peto mjesto: Mornar BS  – Jadran 14:12.

Za sedmo mjesto: Medveščak – Mladost 11:8.

Nagradu za najboljeg igrača Prvenstva Hrvatske zaslužio je Ante Donđivić (Zadar 1952). Najbolji vratar je Nikola Batoš (Medveščak), a najbolji strijelac Ante Jerković (Jug Adriatic osiguranje) s 26 golova.