Kadeti, Kup Hrvatske / 29. srpnja 2024.

Kadeti Solarisa osvojili Kup

Dok je pozornost cijele vaterpolske zajednice usmjerena na Pariz i seniorska jasno nadmetanja, to ne znači da se ne natječu i mlađi uzrasti.

Proteklih je dana u Zagrebu, na bazenu Šalata, odigran završni turnir Hrvatskog kupa za kadete.

Prvo je mjesto i pokal pobjednika pripao je kadetima Solarisa koje vodi trener Bruno Sabioni, a koji su u finalu pobijedili Medveščak 16:13. U borbi za brončanu medalju, Jug Adriatic osiguranje je svladao splitski Mornar 10:8.

Pozicija Klub

Jadranu je pripalo 5. mjesto pobjedom nad Mladosti 12:10, dok je 7. mjesto osvojio sastav Cavtata koji je bio bolji od Zagreba 14:6.

Finalisti, Solaris i Medveščak su osvojili uvjerljivo prvo mjesto u svojim skupinama, bez poraza odnosno s tri pobjede. U polufinalu je pak šibenski sastav svladao Jug Adriatic osiguranje, 10:7; dok je Medveščak bio bolji od Mornara 14:9.