U18 reprezentacija / 11. kolovoza 2022.

JUNIORSKO SP (muški, do 18) – Uvjerljiva pobjeda nad Kazahstancima

Hrvatska juniorska muška reprezentacija, igrači do 18 godina, uvjerljivom je pobjedom nad Kazahstanom (15:2) otvorila Svjetsko prvenstvo u Beogradu.

Dakako, bilo bi ravno senzaciji da je ova utakmica završila bilo kojim drugim ishodom od uvjerljive i glatke pobjede momčadi izbornika Hrvoja Koljanina. Silna razlika u kvaliteti bila je i više no vidljiva, od prve do doslovno zadnje sekunde. Sredinom druge četvrtine, golom Burđeleza iz protunapada, Hrvatska je povela 8:0 što je još uvijek bilo daleko od najveće prednosti. Prvi su pogodak suparnici postigli točno 5 minuta prije kraja druge dionice – 8:1.

U cijeloj su utakmici naši igrači napravili samo dvije osobne pogreške, u oba kazahstanska napada s brojčanom prednosti, Hrvatska se uspjela obraniti. Pune dvije četvrtine (pa i više od toga) nisu primili niti jedan gol… Sve u svemu, očekivana utakmica i takav epilog kada se sastanu dva sastava neujednačene kvalitete. Za igrača utakmice je proglašen naš Ivuša Burđelez.

Podsjetimo, Hrvatska nastupa u skupini A s momčadi Mađarske, Kazahstana, Uzbekistana i Kuvajta. U ovoj će se skupini danas odigrati još samo utakmica Uzbekistan – Kuvajt (18.30), dok su Mađari slobodni. Naši će mladići biti slobodni sutra, petak, 12. kolovoza, a sljedeći susret Hrvatska će odigrati u subotu, 13. VIII. protiv Kuvajta u 13.30 sati.